Záchrana v Havířově

Srnka uvízla v betonové šachtě! Hasič za ní musel vyrazit po žebříku

Záchrana srnky v Havířově - 4
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Jan Pánik
Jan Pánik
5.11. 2019 21:07
Téma:

Na pomoc nebohé srnce vyjížděli v pondělí odpoledne hasiči z Havířova. Zvíře nalezli schoulené na dně hluboké šachty, na její dno se tak musel jeden ze zachránců vsoukat po žebříku. K překvapení všech nakonec srnka vyvázla bez zranění.

Dospělou srnečku náhodně objevil v lese na okraji Havířova jeden z pracovníků, když si odskočil během mýcení příkopů. "Na pomoc vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Havířov a Karviná," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

 

Zvíře bylo schoulené na dně velmi úzké třímetrové kanalizační šachtice. Jeden z hasičů tak musel dolů za srnkou vyrazit po žebříku. Nahoru ji pak vynesl v pevné dece, aby nezranila sebe ani svého zachránce.

 

Podle velitele bylo zvíře uvězněno v betonové díře maximálně jeden den. "Srnka byla při přiblížení našeho hasiče a zabalení do deky klidná. Zřejmě cítila, že jde o její záchranu. Bývá to tak ve více případech," poznamenal zkušený hasič.

 

 

Srnka naštěstí vyvázla bez zranění. "Alespoň se to dalo odhadnout podle jejího úprku do přírody. Ani nám nepoděkovala," dodal s úsměvem velitel zásahu.

 

GALERIE: Záchrana srnky v Havířově

1
/
5
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Záchrana srnky v Havířově - 1

TN.cz