Výhled na 90 dní

Srpen bez mráčku, občas bouřka. Počasí v Řecku na čtvrt roku!

Počasí v Řecku
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Téma:

Pokud se letos chystáte nebo alespoň uvažujete o tom, že byste chtěli dovolenou strávit v Řecku, máme pro vás dobrou zprávu - až na pár výjimek bude červen, červenec i srpen prosluněný a teplý.

Pro cestovatele, kteří dávají přednost brzké dovolené na začátku sezóny, je ideální už červnová výprava. Podle dlouhodobé předpovědi meteorologického portálu Accuweather bude totiž už šestý měsíc roku v Řecku víceméně prosluněný, s denními teplotami mezi 27 až 31 stupni. Rána budou rovněž příjemná, v průměru dvacetistupňová.

 

 

Jen týden od 10. června může být komplikovanější, podle předpovědi má totiž po jeho většinu pršet, chybět nebudou ani bouřky.

 

 

První měsíc letních prázdnin už ovšem má být rájem pro příznivce tepla a sluníčka, bouřky se mají z 31 dnů objevit jen ve třech. Teploty by navíc přes den neměly spadnout pod tropickou třicítku, ráno a v noci pod 21 stupňů.

 

 

A srpen? Ten bude podle výhledu počasí nefalšovanou reklamou na dokonalé prázdniny u moře - samé slunce, ani kapka deště a teploty až 35 stupňů.

pez TN.cz