Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2018 17:34
komplikace provozu

Stádo ovcí na pražské ulici naháněli policisté na koních!

Zdroj: MP Praha

Ve čtvrtek dopoledne obdržela pražská městská policie oznámení o volně pobíhajícím stádu ovcí. Na místo nejprve strážníci vyjeli autem, na vozovce napočítali 15 zvířat. Hrozící nebezpečí pak odvrátila hlídka na služebních koních.

Zvířata utekla mimo ohradu a ohrožovala řidiče na Strakonické ulici v Praze 5. Ovce volně pobíhaly po chodníku i po silnici. Strážníci na služebních koních zahnali stádo ze silnice.

 

"Protože se ovce pohybovaly po značně frekventované ulici, kde hrozilo ohrožení řidičů projíždějících vozidel, byla o součinnost požádána nejbližší hlídka jízdní skupiny na služebních koních a společnými silami se strážníkům podařilo stádo zahnat mimo komunikaci," sdělila mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.

 

 

Strážníci pak díky místní znalosti zkontaktovali majitele stáda. Třiasedmdesátiletý muž se po chvíli dostavil. "Majitel stáda využil zákonného práva a odmítl se k věci vyjádřit. Z důvodu porušení zákona byla věc postoupena příslušnému správnímu orgánu k projednání," doplnila Ernestová.

mj TN.cz