uprchlé ovce

Stádo ovcí ohrožovalo řidiče, strážníci je naháněli několik dní

Ovce. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ovce. Ilustrační foto
Téma:

Zdivočelé ovce opět terorizovali řidiče na frekventované silnici v Brně. Čtyři zvířata se nedařilo několik dní odchytit, až změna strategie pomohla a poslední zvíře se podařilo v pátek dostat do bezpečí. Ovce jsou nyní ve speciálním výběhu brněnské zoo. Případ bude mít ale ještě dohru.

V několika posledních dnech mohli řidiči projíždějící poblíž Bystrické ulice v Brně narazit na netradiční podívanou, u komunikace se totiž pohybovalo stádo čtyř ovcí. Zvířata ohrožovala sebe i účastníky silničního provozu. Až v pátek se podařilo odchytit poslední zvíře.

 

"Zdivočelé ovce několik dní úspěšně vzdorovaly početní převaze. Strážníci, pracovníci zoologické zahrady i zaměstnanci kamenolomu se je společnými silami snažili odchytit v členitém terénu Komínského vrchu a jeho okolí," popsal mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

 

Ovce ale vždy na poslední chvíli prchly členitým terénem, strážníci se proto rozhodli změnit strategii odchytu.

 

"Městská policie požádala správce lomu, aby ovcím několik dní nabízel pamlsky. Až zkrotly natolik, že si potravu braly i rovnou z ruky. Ještě předtím ale pronásledovatelé postavili provizorní ohradu, která ovcím přehradila případnou únikovou trasu," doplnil Šoba.

 

 

Díky opatřením se nakonec podařilo odchytit všechna zvířata, která jsou konečně v bezpečí speciálního výběhu brněnské zoologické zahrady. Případ bude mít ještě dohru ve správním řízení.
 

Související témata:
klma TN.cz