útok křížence

Pes se zakousl holčičce (8) do obličeje! U rodiny byl jen pár dní

Téma:

V Kraslicích na Sokolovsku napadl pes osmiletou holčičku a způsobil jí tržnou ránu v obličeji. Záchranka zraněnou dívku převezla k ošetření do sokolovské nemocnice. Případ vyšetřuje policie.

Jak vyplývá z dosavadního policejního vyšetřování, pes patřil rodičům napadené dívky. Ta si hrála doma s dalšími dětmi. Co přesně se stalo a proč pes na dívenku nečekaně zaútočil, nevědí v tuto chvíli přesně ani kriminalisté. A podrobnosti zjišťují.


"Osmiletá holčička utrpěla tržné poranění na tváři o velikosti asi tři centimetry. Transportovali jsme jí na chirurgickou ambulanci nemocnice Sokolov k dalšímu ošetření," popsala mluvčí záchranky Petra Bakurová.


Dvouapůlletého křížence labradora a stafordšírského teriéra si pořídila, podle informací televize Nova, matka zraněné holčičky z Kraslic. Přes inzerát a teprve před několika dny. Podle odborníků pes zřejmě ještě nebyl zvyklý na cizí prostředí a mohl být podrážděný.Zkušení kynologové zrazují méně zkušené pejskaře od toho, aby si pořizovali plemena psů, která vyžadují náročnější výcvik. Zvlášť když už jsou dospělí. Jako v tomto případě. A než si pes na nové prostředí zvykne, držet ho raději od dětí.


"Jak budeme případ kvalifikovat, záleží na výsledcích lékařské zprávy. Tu zatím nemáme k dispozici," uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. S největší pravděpodobností půjde o nedbalostní trestný čin ublížení na zdraví.
 

pez, František Nyklas TN.cz