Hledá další

Stařík z Nigérie má 97 manželek! Zvládnout mu je pomáhá Alláh

Mohammed Bello Abubakar
Zdroj: Profimedia
Mohammed Bello Abubakar má 97 manželek
Téma:

Dvaadevadesátiletý Nigerijec radí mužům, aby neměli příliš mnoho žen. A ví, o čem mluví! Vzal si jich totiž už 97, ale myslí si, že stačí jen dvě. Má ale "božské poslání", proto hledá další budoucí nevěsty.

Mohammed Bello Abubakar tvrdí, že si plánuje vzít více žen. Nevadí mu ani, že mu v roce 2008 soud nařídil, aby se rozvedl s 82 manželkami. Výhružek si nevšímá a do dnešního dne už uzavřel 107 manželství. Deset žen ale požádalo o rozvod.

 

Bello přesto radí mužům, ať si vezmou maximálně dvě manželky. On sám se tím ale neřídí, protože má "božské poslání". "Manželek nemám moc. Někde tam jsou ještě další paní Bellové," tvrdí a pokračuje: "Kdyby mě Allah nenařídil, abych si vzal tolik žen, asi bych si vystačil se dvěma," řekl médiím Bello, který je otcem neuvěřitelných 185 dětí.

 

 

Jak celou svou rodinu uživí, není jasné ani lidem v jeho vesnici Bida. "Muž s deseti ženami by zkolaboval a zemřel, ale moje vlastní síla je dána Alláhem," vysvětluje původ své vitality stařík. Se všemi dětmi i manželkami žije v jenom domě.

 

Jeho manželky ho považují za dalšího proroka v řadě po Mohammedovi, se kterým prý pravidelně rozmlouvá. A nic si nedělá z nigerijských duchovních, kteří ho považují za kacíře budujícího si vlastní kult.

 

Muž odmítá i tvrzení, na kterém se shodne i většina ostatních muslimských duchovních, že žádný muž nemá mít více než čtyři ženy. "Pokud tomu rozumím, tak Korán žádný limit nedává. Jde pouze o to, co vám dovolí vaše vlastní síly, talent a schopnosti," říká muž, který proslul jako mocný léčitel.

 

 

A právě kvůli této schopnosti si ho údajně vybraly i jeho ženy, ze kterých je většina mnohem mladší než on. "Jakmile jsem ho potkala, bolest hlavy byla pryč," tvrdí jedna z manželek. Léčebné metody jejího manžela jsou ale neobvyklé. Členům rodiny nedovoluje, aby konzumovali jakékoliv léky. Údajně nevěří na malárii, která v Africe zabíjí téměř milion lidí ročně.

has TN.cz