Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 10. 2018
pohřeb jana kočky ml.

Rodina Kočků chystá velkolepý pohřební průvod. Zablokuje Prahu

Jan Kočka a jeho SUV Mercedes G
Zdroj: TV Nova/FB Jan Kočka

Starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu není ochoten zastavit na celé dvě hodiny dopravu kvůli velkolepému pohřbu Jana Kočky ml., který zemřel na konci září při hrozivém střetu s náklaďákem.

Starosta Prahy 3 Alexander Bellu odmítá tento pátek povolit okázalý smuteční průvod pro Jana Kočku mladšího. Kvůli kočáru taženého 6 koňmi by se musela zastavit doprava ve Vinohradské na 2 hodiny.

 

Průvod by měl vést od kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad až k Olšanským hřbitovům. Ačkoliv je schválení na Technické správě komunikací a vedení Prahy 3 na to nemá valný vliv, starosta s průvodem nesouhlasí.

 

"Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu." dodává starosta Bellu.

 

Organizátoři smuteční akce se už však obrátili na magistrát, a ten akci povolil. Kladné stanovisko měli i pražští policisté a Dopravní podnik. Podle magistrátu prý dopravní omezení  nepřesáhne půl hodiny.

 

 

Nutno podotknout, že nehoda nebyla doposud vyšetřena a viník tedy není jasný. Luxusní mercedes Jana Kočky mladšího vjel na dálnici D11 ze zatím neznámých důvodů do protisměru, kde se srazil s kamionem, který řídil osmadvacetiletý Miloslav. Oba řidiči svým zraněním podlehli. Podle informací policie ujel Kočka mladší v protisměru dva kilometry. "Vypadá to, že nehodu způsobil náš syn, ale o to není náš smutek menší," říká nešťastný otec Jan Kočka starší.


Připomeňte si reportáž o tragické nehodě:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pohřeb Václava Glazara ( †65) z Kameňáku: Herce rozdělili na dvě části!

Miss z roku 2009 se oběsila (†32): Po jejím pohřbu přišla další tragédie!

mj TN.cz
Reklama