Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2018 12:45
Sebevražda

Starosta Rapotína spáchal sebevraždu! Případ byl odložen

Zdroj: TV Nova

Bruntálští policisté odložili případ úmrtí pohřešovaného starosty Rapotína Pavla Žerníčka, který v polovině dubna odjel autem ze svého bydliště a od té doby se nevrátil ani o sobě nepodal žádnou zprávu.

Kriminalisté případ prověřovali jako možný trestný čin. Vyšetřování však ukázalo, že muž spáchal sebevraždu, a proto případ policie odložila. Tělo našli bez známek života po týdenním pátrání v katastru obce Horní Město na Bruntálsku. Našlo se i jeho auto, kterým 9. dubna 2018 odjel. Bližší informace o smrti starosty však s ohledem na jeho rodinu policisté zveřejnit nechtějí.

 

Podle bruntálské policejní mluvčí Pavly Jirouškové byla nařízena soudní pitva. „Kriminalisté se případem intenzivně zabývají, bližší informace zatím nelze sdělit. Byla nařízena soudní pitva k objasnění okolností úmrtí,“ uvedla Jiroušková.

 

Policie se při pátrání obrátila také na veřejnost. Uvedla, že muž měl zdravotní problémy, které stály za jeho pracovní neschopností, a proto již několik měsíců nevykonával funkci starosty. Na obecním úřadě ho už v té době zastupoval místostarosta Bohuslav Hudec.

 

 

Šestašedesátiletý muž vlastnil také firmu, která měla desítky zaměstnanců. Před nedávnem se ale dostala do ekonomických problémů a většina lidí ji musela opustit.

ls TN.cz
Reklama