divoký východ

Pět vražd a podpora mafiánského gangu! Starosta skončil ve vazbě

V poutech skončil minulý týden starosta slovenské obce Dolný Chotár a jeho syn. Podle kriminalistů jsou podezřelí z objednávky vražd nepohodlných osob. Televizi Markíza se teď podařilo zjistit, koho měli nechat zlikvidovat.

Obvinění měli dát podle televize pokyn k likvidaci pěti mužů. Samotné vraždy pak údajně provedl mafiánský gang z Dunajské Stredy. Starostu Františka Doru zatkli v jeho luxusní vile minulý týden ve čtvrtek. V poutech skončil i jeho syn, kterého však zadrželi v jiné obci.

 

O tři dny později už oba stáli před soudcem. Ten po několika hodinách rozhodl o vzetí do vazby. Podle informací slovenské televize trápí starostu zdravotní problémy. Kriminalisté však viní Františka Doru z několika vražd.

 

Ty si měl objednat u mafiánského gangu Sátorovců. S jejich hlavním bossem Ľudovítem Sátorem se totiž měl starosta znát osobně. Právě u něj si měl objednat likvidaci Vojtěcha Rampáka z Trnavy.

 

 

Jeho ostatky měli policisté najít v polovině ledna u obce Ohrady na jihu Slovenska. Dovést je k němu měl údajně jeden z členů gangu.

 

Proč se Vojtěcha Rampáka zbavili, zatím není jasné. Podle obchodního rejstříku však fungoval v mnoha firmách. Starostům syn si zase zřejmě objednal vraždu čtyřiadvacetiletého Petra Nagya. Motivem mělo být zakrytí jiné trestné činnosti, kterou by mohl vyzradit.

Související témata:
pan TN.cz