razie na slovensku

Starosta se synem si měli u mafie objednat vraždy! Skončili v cele 

Slovenští policisté zatkli starostu se synem
Zdroj: TV Markíza

V poutech ve čtvrtek skončil starosta slovenské obce Dolný Chotár a jeho syn. Na místě od rána zasahují členové elitní policejní jednotky NAKA. Podle kriminalistů jsou podezřelí z objednávky vražd nepohodlných osob.

Policisté z protizločinecké jednotky Národní kriminální agentury (NAKA) zasahují od čtvrtečního rána v obci nedaleko slovenské Galanty na jihozápadě země. Při razii měli zadržet starostu obce Dolný Chotár Františka Doru. Informovala o tom televize Markíza.

 

Podle vyšetřovatele existuje podezření, že si starosta v letech 2009 až 2010 objednal vraždu muže. Ohavný čin pak měli provést členové mafiánského gangu Sátorových, tvrdí televize. Tělo zavražděného našli kriminalisté už v lednu. Ostatky se údajně nacházeli v obci Ohrady, nedaleko Dunajské Středy.

 

 

Domovní prohlídky probíhají i v další obci. V Černém Brodě skončil v poutech jeden ze starostových synů. Ten měl být dokonce členem mafiánské skupiny. I on si podle vyšetřovatelů objednal vraždu, avšak jiného muže.

 

Kromě domovní prohlídky prohledali policisté i prostory obecního úřadu.Už s pouty na rukou přesli kriminalisté se starostou z jeho rodinného domu na úřad. Z domu zároveň vynesli množství krabic s dokumenty. Starosta František Dora však tvrdí, že se s bossem dunajskostredského mafiánskeho gangu nezná.

 

"Jde o zajišťovací akci v souvislosti s násilnou a majetkovou trestnou činností," potvrdila zásah slovenská policie. Má se jednat o pět vražd, podvody a zločin podporování zločinecké skupiny. Kriminalisté obvinili v této souvislosti tři osoby. O jejich vazbě rozhodne soudce.

pan TN.cz