Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

loupežná vražda

Otřesné detaily vraždy manželů na Písecku. Vrazi šli po penězích

Lednovou vraždu staršího páru z Písecka mají na svědomí muž a žena ze Slovenska. V mobilním domě v Dobešicích je ubodali kvůli zisku. Za loupežnou vraždu jim hrozí až doživotní vězení a oba jsou ve vazbě. Potvrdili to policisté na páteční tiskové konferenci.

Podle kriminalistů šlo o obzvlášť brutální vraždu. Útočníci manžele ubodali noži více než 20 ranami. Obžalovaní, které zadrželi policisté v Rumunsku a vydali je do České republiky, zatím nevypovídají. Policiste neuvedli, co přesně obvinění z mobilního domu ukradli.

 

Vražda se stala mezi 6. a 7. lednem. Policistům s jejím objasněním výrazně pomohl svědek. "Kolem místa projížděl muž, jenž měl ve voze palubní kameru. A z jejího záznamu jsme zjistili, že u objektu, kde se vražda stala, stojí černý mercedes," řekla v pátek na tiskové konferenci k případu vyšetřovatelka Renáta Miková.

 

Na základě registrační značky policisté zjistili, že jde o mercedes z půjčovny na Slovensku a kdo si vůz půjčil. Třiatřicetiletý Slovák a jeho o pět let mladší krajanka odjeli mercedesem do Rumunska. Policisté je tam zadrželi v penzionu na odlehlém místě. "Nacházel se v blízkosti moldavských hranic a pachatelé zřejmě chtěli uprchnout do této země," řekl vedoucí oddělení obecné kriminality jihočeské policie Oto Šojsl.

 

 

Z vyšetřování vyplývá, že obviněná znala zavražděné. Není zatím jasné, proč Slováci šli do mobilního domu loupit v momentě, kdy v něm zrovna manželé byli. "Způsob vraždy mě zaskočil svou brutalitou," uvedla Miková. Dodala, že policie došla k závěru, že vraždili oba dva obvinění.

 

kik,ČTK TN.cz