PODPORA MOBILŮ

Starším mobilům přestane v lednu fungovat WhatsApp. Nehrozí vám to?

Nový model mobilního telefonu od firmy Apple
Zdroj: Profimedia
IIustrační foto
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
28.12. 2020 18:31
Téma:

Oblíbená komunikační aplikace WhatsApp přestane od 1. ledna fungovat na některých, zejména starších typech iPhone i na starších telefonech pracujících v operačním systému Android.

Pokud používáte chytrý telefon, měli byste si co nejdříve zkontrolovat, jestli nemáte některý ze starších typů s již překonaným operačním systémem. Od pátku 1. ledna totiž přestane u starších modelů fungovat aplikace WhatsApp, což je velmi rychlá komunikační platforma ve vlastnictví facebooku. Jde o jednu z vůbec nejoblíbenějších aplikací – na celém světě ji mají zhruba dvě miliardy uživatelů.

 


Podle portálu digit.in bude WhatsApp po 1. lednu 2021 podporovat už jen operační systém Android verze 4.0.3 a novější, a také iPhone s iOS verze 9 a novější. WhatsApp tedy přestane fungovat na sedmi verzích starších systémů Android a také na šesti verzích starších iPhonů.

 

 

 

V případě systému Android přijdou o WhatsApp například majitelé telefonů HTC Desire, LG Optimus Blck a dalších, které využívají starší verzi operačního systému, než je 4.0.3. O WhatsApp přijdou také iPhony až do verze iPhone 4, protože ty využívají nekompatibilní operační systém iOS 7. Uživatelé iPhonů vyšších tříd – konkrétně iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 a iPhone 6S budou muset své chytré mobilní telefony aktualizovat na iOS 9.

 

 

 

Pokud si chcete zkontrolovat, jestli váš smartphone funguje v nejnovější verzi operačního systému Android, zvolte v nabídce Nastavení, ze seznamu možností vyberte O telefonu a pak klepněte na políčko Zkontrolovat aktualizace. Telefon vzápětí zpracuje všechny nevyřízené aktualizace.

 

Podívejte se, jak snadno lze s chytrými telefony třeba i platit:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz