Koronavirus

Začal 24hodinový očkovací maraton, zapojilo se několik center

Jan Houška
Jan Houška, Simona Šimková
Aktualizováno 20:18
Předevčírem 10:18
Téma:

Ve Středočeském kraji odstartoval v pátek očkovací maraton. Zdravotníci nepřetržitě 24 hodin očkují zájemce vakcínou proti covidu-19. Organizátoři očekávají, že podají zhruba 4 tisíce vakcín.

Do nepřetržitého 24hodinového očkování proti covidu-19 se od pátku do soboty zapojila tři středočeská očkovací centra, a to Městec Králové, Dobřichovice a Nymburk. Do páteční půlnoci a od sobotního rána se pak bude očkovat také v Berouně.


"Po měsících přísných omezení přichází čas, kdy se postupně vracíme k normálnímu životu. Nejen, že se otevřely základní služby, ale můžeme si dovolit zajít zase do kavárny, na koncert či na výstavu," řekla koordinátorka očkování v Městci Králové Lucie Drobík Kolářová.

 


Očkovací týmy, které se skládají z lékařů, sester a administrativních pracovníku, se střídají v 6hodinových intervalech. Pomáhat by měla také policie.


V Městci Králové se do maratonu zapojila také provizorní kavárna, kterou zajišťuje místní kavárna Na Radnici. Ta  nabízí kávu po celou dobu nonstop očkování. V areálu je ke zhlédnutí výstava fotografií z covidového oddělení Oblastní nemocnice Jičín, kde v nejtěžších měsících pečovali o desítky pacientů ve vážném stavu.

 


V Dobřichovicích bude zase hala očkovacího centra během maratonské očkovací noci speciálně osvícena. Čekání po aplikaci vakcíny si lidé mohou zkrátit sledováním sestřihů z místních sportovních a kulturních akcí. V případě příznivého počasí proběhne v blízkosti haly v pátek od 21. hodin do půlnoci diskotéka pod širým nebem.

 

Více informací k očkovacímu maratonu prozradila pro TV Nova středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN):

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz