MOJE ZEMĚ

Startuje Moje země, unikátní projekt Televize Nova

Téma:

Televize Nova spouští iniciativu Moje země na podporu ekologických projektů. Cílem je rozšířit povědomí o klimatických změnách, životním prostředí a udržitelnosti v České republice. Projekt se promítne do různých pořadů Televize Nova a zpracovávat ho bude i portál TN.cz.

V pondělí inciativu Moje země zahájila diskuze ve Snídani s Novou, které se účastnili Miroslav Kundrata z Nadace Partnerství, Barbora Chmelová za projekt Sázíme budoucnost a konzultantka TV Nova pro korporátní záležitosti a inovace Hana de Goeij.


"TV Nova iniciovala projekt Moje země, protože věříme, že diskuze o ekologii je jednou ze zásadních, které by měla naše společnost vést. Věříme, že divákům přineseme zajímavý obsah, který je inspiruje k tomu, aby se případně jakkoliv zapojili, třeba tím, že sami vysadí strom," uvedla Hana de Goeij.

 

 

V Česku je viditelná postupná změna klimatu a krajiny, která se projevuje vyšším suchem a horkem (obzvlášť ve městech), nedostatkem vody, ubývajícím množstvím hmyzu i ptactva. Zhoršující se situaci ale může zlepšit například větší množství stromů.


"Projekt přinese novinky, které diváka víc propojí s místem, kde žije. Cíl je seznámit lidi s tím, jaký dopad má jejich každodenní chování na životní prostředí," dodal Miroslav Kundrata z Nadace Partnerství.


Přehled projektů, rady a tipy, například kde můžete sázet stromy, budou postupně doplňovány na této speciální stránce na TN.cz.

Související témata:
ts TN.cz