Eurojackpot

Šťastlivec z Česka vyhrál v loterii jackpot, s přihlášením nečekal

Téma:

Výherce miliardového Eurojackpotu z Česka by měl v pondělí začít řešit, jak mu společnost Sazka vyplatí peníze. Přes jednu miliardu a 400 milionů korun vyhrál v evropské loterii v pátek.

Na přihlášení se o výhru má výherce celý rok. Páteční šťastlivec ale na nic nečekal a o peníze se přihlásil hned v sobotu dopoledne. Podle mluvčího Sazky se ten den také domluvili na tom, že o výplatě peněz budou spolu jednat už toto pondělí.

 

Do té doby si prý chtěl výherce ponechat čas na rozmyšlenou a hlavně zpracovat skutečnost, že se z něj stal rázem miliardář. Podle informací společnosti Sazka je částka jedna miliarda a 412 milionů korun zároveň nejvyšší výhrou na internetu v historii České republiky.

 

Výherce totiž vyhrál díky online vsazení. Sázkař musel trefit sedm čísel - jeho šťastnými a výherními čísly jsou 8, 23, 40, 41, 42 a dvojice doplňkových čísel 2 a 10. Kvůli povinné registraci byla společnosti hned známá jeho identita. O koho jde ale prozradit nemůže.

 

 

Rekordní výhra - skoro dvě a půl miliardy korun - v České republice padla v květnu 2015. Výherní tiket byl vsazený v Pardubickém kraji. O vyhrané peníze se tehdy výherce přihlásil až po 26 dnech.
 

Linda Nguyenová / klma tn.cz / TV Nova