zbraně na airsoft

Muž se samopalem se vydával za policistu. Zbraně mu zabavili

Falešný policista
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Policie ČR
Téma:

Dvě zbraně pro airsoft se podařilo prodat Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. S tímto vybavením se před pár lety vydával za falešného policistu jednačtyřicetiletý muž. Neznámý kupec za obě pistole zaplatil 1650 korun.

V elektronické aukci prodal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) samopal a krátkou zbraň pro airsoft včetně látkového pouzdra. "Nejnižší podání za soubor těchto věcí v elektronické aukci činilo 1 500 Kč. Zájemci v aukci uskutečnili celkem 4 příhozy a vítěz aukce získal airsoftové vybavení za 1 650 Kč," informoval úřad.

 

Jejich původnímu majiteli byly zabaveny policisty, sám se s nimi totiž za policistu vydával. "Byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce šesti měsíců s odkladem na zkušební dobu v trvání osmnácti měsíců a zároveň k trestu propadnutí věci," dodal ÚZSVM.

 

Muž měl na sobě policejní uniformu, zastavoval vozidla a prováděl silniční kontrolu. "Na 41letého muže upozornili dva řidiči, kteří zavolali na linku 158," popsala tehdy událost policejní mluvčí Jana Drtinová.

 

 

Po příjezdu na místo se policisté nestačili divit. Falešný policista totiž zastavil i jejich auto. Aby toho nebylo málo, byl navíc opilý. "Přes několik výzev však odmítl provést test na zjištění alkoholu v dechu. Policisté ho proto převezli na protialkoholní záchytnou stanici," dodala policejní mluvčí.

 

Druhý den ráno si jej policisté vyzvedli a převezli na služebnu. Tam vydal všechny části uniformy i výzbroj.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pan TN.cz