Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Galerie Ceny stlačil na minimum

Stát prodává majetek! Získat můžete zámek i chaloupku na samotě u lesa

Stát se zbavuje majetku
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Nina Ortová
Nina Ortová
Publikováno 13. 8. 2019

Stát opět prodává majetek, už za pár desítek tisíc si tak můžete koupit třeba auto nebo počítač. Největší zájem však bývá o nabídku nemovitostí, kde ceny startují i s pozemky na několika stovkách tisíc. V nabídce jsou přitom jak klasické rodinné domy a bytové jednotky, tak chaty a chalupy nebo dokonce zámky.

Jestli plánujete koupi nemovitosti, nezapomeňte se podívat na to, jestli právě tu vaši vysněnou neprodává stát. Jde sice často o stavby staršího data, ovšem díky nízkým cenám, za které je stát nabízí, vám určitě zbyde i na luxusní rekonstrukci.


Nemovitosti v majetku státu se nabízí prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, konkrétně jeho webu nabidkamajetku.cz. V současnosti úřad nabízí 214 nemovitostí včetně staveb, pozemků a bytových jednotek. Většina nemovitostí se prodává prostřednictvím aukce.


Například u Kroměříže v obci Kostelec u Holešova se prodává rodinný dvoupodlažní dům, který dřív sloužil jako Kontrolní měřící středisko pro Český telekomunikační úřad. Dům stojí na velkém oploceném pozemku a náleží mu dvě garáže. Cena za prostorný dům se zahradou i garážovým stáním je příjemných 1 485 000 Kč, dům však vyžaduje rekonstrukci.

 


Za podobnou cenu se prodává i dům v okrese Rokycany se zahradou o rozloze 444 m2, na které rostou ovocné stromy. K tomu patří i sklad, chlév s dílnou a stodola, dům má také vlastní studnu.


Pokud toužíte stát se zámeckými pány, máte také možnost pronajmout si zámek, konkrétně ten v pražském Veleslavíně. Z barokní budovy na vás dýchne historie, zámek je navíc vedený jako kulturní památka. K zámku přiléhají obrovské pozemky, celý objekt si můžete pronajmout za 247 tisíc korun měsíčně.


A jestli toužíte spíš jen po chaloupce v lese, nabízí stát velkou chalupu s pozemkem na území okresu Beroun v III. zóně ochrany přírody CHKO Křivoklátsko. K té patří také kůlna, studna a suchý záchod, do chaty je také zavedená elektřina. Chaloupka může být vaše za 925 tisíc korun, které za podobnou budovu v tak krásné krajině rozhodně stojí.

 


Za několik set tisíc se dají sehnat také byty, které prodává stát. Celou nabídku nemovitostí i movitých věcí jako je elektronika či automobily, které prodává stát, najdete ZDE.

 

GALERIE: Stát prodává zámek i chaloupku na samotě u lesa

1
/
10
Zdroj: ÚZSVM
RD Kostelec u Holešova ; Dvoupodlažní rodinný dům v Kostelci u Holešova (Kroměřížsko), 1 485 000 Kč

TN.cz