zabavený majetek

Stát prodává věci mafiánů! Je o ně obrovský zájem, jsou za hubičku

Téma:

Stát průběžně prodává různé věci a objekty pocházející z trestné činnosti a tyto předměty mají často velmi zajímavé příběhy. Například teď si lidé mohou přes internet kupovat věci zabavené šéfům lihové mafie, a přestože se často jedná jen o drobnosti, je o ně velký zájem.

Lampy, tiskárny, sekyrka - na první pohled obyčejné věci, které ale mají velmi zajímavý původ. Používali je šéfové jednoho z největších lihových podvodů v Česku. A mezi lidmi je o tyto věci obrovský zájem.

 

Třeba cenu houpacího křesla, které patřilo jednomu z hlavních aktérů lihové mafie, vyšponovali přihazující v elektronické aukci na více než čtyři tisíce korun.

 

"Zajímavý byl i případ poměrně pošlapaného koberce, rovněž po jednom z lihových bossů, i ten se nám podařilo prodat za několik stovek korun," sdělil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka.

 

 

Zatímco prodané domy i luxusní vila s bazénem odsouzených připomínaly, že šéfové obřího daňového úniku rozhodně netrpěli nouzí, drobné předměty vypráví, co vlastně byli zač. Zabavené vybavení třeba ukazuje, že měli zjevně velký zájem o lyžování.

 

Prodej majetku mafiánů není v Česku ničím novým. Často se takto prodávala třeba drahá auta. V aplikaci můžete koupit i mnoho dalších věcí, byť ne s tak slavným původem – jako třeba brusle, nebo vázy.

 

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových má v nabídce i hodinky, kord nebo rybářské pruty a obrazy. A pokud byste sháněli starší tlačítkový telefon nebo psací stroj, najdete je. Aplikace funguje od února. "Celkově jsme do státního rozpočtu odvedli více neř tři a čtvrt milionu korun a proběhlo téměř tisíc elektronických aukcí," dodal Ležatka.

 

Podobné internetové aukce zabaveného majetku provozuje i ministerstvo vnitra. Jen za letošek už takto získalo přes devět milionů korun.

Související témata:
Eliška Zvolánková/ lud TN.cz