zajímavé nabídky

Stát se levně zbavuje majetku! Nabízí pozemky, bunkry i pěchotní srub!

Prodej nepotřebného nemovitého majetku resortu obrany
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR
I tyto objekty si můžete od ministerstva koupit
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 15. 6. 2020
Téma:

Ministerstvo obrany se zbavuje nepotřebného majetku. Jde o 42 nemovitostí, jejichž minimální požadovaná cena dosahuje 12,4 milionů korun. Zájemci mohou za slušné peníze získat zajímavé pozemky či například takzvané řopíky. V nabídce je i pěchotní srub.

Mezi nově nabízenými nemovitostmi na portálu www.onnm.army.cz je například volně přístupný pozemek o výměře cca 0,5 hektaru nedaleko Staňkovic u Žatce v těsné blízkosti dálnice D1. Nedaleko je průmyslová zóna Triangle.

 

Dále ministerstvo nabízí pozemek o rozloze jednoho hektaru na jihovýchodním okraji Kostelce nad Labem či oplocený pozemek o rozloze 0,05 hektaru nedaleko Husova Náměstí ve Vamberku.

 

V nabídce jsou stále dva volně přístupné pozemky o výměře 0,87 hektaru, které se nachází zhruba dva kilometry od Jihlavy. Pozemky jsou v katastrálním území Pístova. K dispozici jsou i čtyři pozemky o celkové výměře 3,51 hektaru nedaleko Lešan nad Sázavou či 10 pozemků na různých místech v Kolíně o rozloze 2,12 hektaru.

 

 

"Za zmínku určitě stojí pozemky u obce Vítězná nedaleko Dvora Králové nad Labem v katastrálním území Huntířov. Konkrétně se jedná o dvě nabídky, z nichž jedna obsahuje dva pozemky s rybníkem a hrází o rozloze 1,46 hektaru a druhá také dva pozemky v jejich těsné blízkosti s rozlohou jednoho hektaru," uvedl mluvčí ministerstva obrany Jiří Caletka.

 

"Zmínit je třeba i pozemek o výměře 0,22 hektaru nacházející se mimo zastavěnou část obce Sedlnice nedaleko města Příbor a volně přístupný pozemek s rozlohou 0,4 hektaru, který se nachází na jihu okraje městské památkové rezervace Josefov v Jaroměři," doplnil Caletka.

 

 

Ministerstvo se také zbavuje několika objektů bývalého pohraničního opevnění. Tři takzvané řopíky jsou k dispozici v blízkosti obce Mradice na Ústecku, pět řopíků v jižních Čechách nedaleko obce Písečné. Na jižní Moravě jsou u Mikulova v nabídce tři řopíky, jeden pak u obce Vratěnín.

 

"Ve Slezsku je tentokrát v nabídce jedno větší opevnění, takzvaný pěchotní srub s názvem 'Nad potokem' v blízkosti opavského předměstí Jaktař a jeden řopík nacházející se taktéž v blízkosti Opavy," dodal Caletka.

 

GALERIE: Stát se levně zbavuje majetku

1
/
7
Zdroj: Odbor nakládání s nepotřebným majetkem
Opava – pěchotní srub

TN.cz