Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nabídka Nepotřebný majetek

Stát se zbaví tisíců nemovitostí. Prodává pozemky, domy i garáže!

Zdroj: TV Nova

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který se stará o movité i nemovité věci, v příštích letech "nafasuje" od státních institucí obrovský balík nemovitostí, které tyto organizace už nepotřebují. Celkem jde o více než šest a půl tisíce položek.

A je v podstatě jisté, že ÚZSVM bude pozemky, byty, garáže či rekreační střediska prostřednictvím aukcí nabízet k prodeji i běžným smrtelníkům, jak už to koneckonců dělá už v současnosti.

 

"Ministerstvo obrany určilo k převodu například řadu pozemků a také studnu v obci Poleň. Od ministerstva zemědělství má náš úřad získat i rekreační zařízení Horní Pěna, rekreační chatu Skála či garáže v Táboře. Jiné rekreační středisko, ve Stráži nad Nežárkou, plánuje do rukou ÚZSVM převést i Národní institut pro další vzdělávání," vypočítává mluvčí majetkového úřadu Radek Ležatka.

 

16

GALERIE: Vybrané nemovitosti, které stát nabízí ke koupi

Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Nabídka majetku - byt 1+1 v Havířově za 558 tisíc

Hodnocení:

 

Do správy úřadu "spadne" přesně 6690 nemovitostí, z toho přibližně desetinu tvoří stavby, zbytek pozemky. A pouhých 15 položek z celkového počtu tvoří nemovitosti označené jako potřebné.

 

Ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu přitom uvedla, že různá ministerstva a jiné státní instituce mají nepotřebných nemovitostí ještě mnohem více než nyní převáděných 6690.

 

"Nejvíce nemovitostí získá ÚZSVM od Ředitelství silnic a dálnic (celkem 4 627), Ministerstva zemědělství (celkem 1 263) a Fakultní nemocnice Ostrava (celkem 114). Mezi subjekty, které budou na ÚZSVM převádět nepotřebné nemovitosti, jsou i dva podniky v likvidaci," upřesnil mluvčí Ležatka.

 

 

Ještě letos ministerstva a další státní instituce přepíší na ÚZSVM skoro 3900 nemovitostí, příští rok asi 1700 dalších položek. Všechny převody mají být uzavřené do roku 2025.

 

"V současné době probíhají fyzická výběrová řízení s aukcí, nejpozději do konce roku i elektronické aukce nemovitostí,“ doplnil Ležatka pro portál iRozhlas.

 

Pokud se vám nechce čekat, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nabízí velké množství věcí ke koupi průběžně. 

 

A to jak třeba televize, nábytek nebo nářadí, tak právě byty, domy či pozemky. Kompletní nabídku najdete pod tímto odkazem, vybrané aktuálně dražené nemovitosti v naší fotogalerii výše v článku.

pez TN.cz