nebezpečná jízda

Statečný řidič zabránil neštěstí. Zastavil šílence v protisměru na D10

Auto na dálnici v protisměru
Zdroj: Policie ČR
ilustrační foto
Téma:

V úterý ráno opilý řidič ohrožoval vozidla svou jízdou v protisměru na dálnici D10. Tento nebezpečný kousek se naštěstí obešel bez nehody a zranění. Jeho jízdu ukončilo až auto, které se mu "postavilo" do cesty.

Kolem čtvrté hodiny ranní se na dálnici D10 nebezpečně prohánělo vozidlo v protisměru. Ohrožovalo tak ostatní auta jedoucí ve směru jízdy z Prahy na Trutnov.

 

Řidič, proti kterému se auto v protisměru objevilo, neváhal, a sám šílence statečně zastavil. Úmyslně mu vjel do cesty, a tak ho donutil ukončit svou hazardérskou jízdu. Ridič jedoucí v protisměru své vozidlo otočil do správného směru a pokračoval dále. Policie ho dopadla až na 42. km dálnice.

 

 

"Policie u muže provedla dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou více než 1,2 promile. Muž byl dále podroben i orientačnímu vyšetření na přítomnost omamných a psychotropních látek rovněž s pozitivním výsledkem," uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková a dodala, že "za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok za mřížemi."

pb TN.cz