Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nízká nezaměstnanost

Statisíce Čechů změnily v poslední době práci! Častěji muži než ženy

Zaměstnání
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Přestože jsou se svou prací spokojeny téměř dvě třetiny Čechů, patnáct procent změnilo za šest měsíců od loňského listopadu do letošního dubna práci. Na nejnovější průzkum Workmonitor společnosti Randstad upozornil deník Právo.

Se svou prací je nespokojených jen deset procent Čechů. Ale nízká nezaměstnanost a navyšující se platy lákají ke změně povolání. Po nové práci se ve sledovaném období poohlížela asi čtvrtina lidí.

 

“Dělala jsem ošetřovatelku v domově důchodů a léta masérku. Mám nemocná záda a jsem unavená. Skončila jsem a teď nastupuji za o něco lepší peníze do obchodu s interiérovými doplňky,“ řekla deníku Právo paní Ilona z Prahy.

 


Podle Českého statistického úřadu se počet pracovníků na konci loňského a začátku letošního roku pohyboval kolem čtyř milionů, své povolání změnilo tedy asi šest set tisíc lidí. Nové nabídky zaměstnání si obhlížel asi milion pracujících.


Podle výzkumu mění práci častěji muži než ženy. Z hlediska věku také ty mladší a naopak nejstarší generace. “I když je nezaměstnanost na rekordně nízkých hodnotách, stále platí, že generace pětapadesátníků a starších nehledá práci zrovna snadno,“ uvedla Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky Randstadu. Na podzim očekává ještě vyšší čísla, co se změn zaměstnání týče.

rod TN.cz