Zklamání pro lidi

Švýcarska obec nabízí peníze za přistěhování. Nová pravidla 

Albinen - 4
Zdroj: Google Street View
Téma:

Vloni na podzim oznámila švýcarská podhorská obec Albinen, že nabídne balík peněz těm, kteří se do ní nastěhují. Má to však jeden háček. Albinen totiž zveřejnil pravidla, podle kterých se mohou v obci usídlit jen občané se speciálním povolením k pobytu.

Vesnice už od počátku avizovala, že podmínkou k nastěhování bude zakoupení nebo postavení vlastního domu v minimální hodnotě 200 tisíc švýcarských franků, což v přepočtu dělá víc než 4 miliony korun. Nárok na odměnu měly mít jen osoby pod 45 let, které by si v obci udělaly trvalý pobyt.

 

Nyní však Albinen přišel s dalším upřesněním. V přepočtu 500 tisíc korun za každého přistěhovalého dospělého a 220 tisíc za dítě dá jen tomu, kdo bude mít švýcarské povolení k pobytu typu C. To se uděluje občanům Evropské unie nebo Evropského sdružení volného obchodu až po pěti nebo deseti letech strávených ve Švýcarsku. Pokud jste si tedy dělali na Albinen zálusk a v zemi ještě nebydlíte, máte bohužel smůlu. 

 

GALERIE: Albinen

1
/
11
Zdroj: Google Street View
Albinen - 11

 

Další podmínky k udělení finančního příspěvku jsou napříkad získání jazykového certifikátu (který je potřeba k povolení k pobytu), dodání projektu stavby domu nebo smlouvy o koupi a podepsání smlouvy o závazku k bydlení na minimálně 10 let. Pokud by se zájemci odstěhovali dříve, museli by vrátit příspěvek od obce v plné výši.

 

 

Přestože to nejdříve vypadalo, že se Albinen snaží zoufale zaplnit své prostory větším množstvím nově příchozích kvůli rychlému úbytku původních obyvatel, ze zprávy s podmínkami vychází, že v následujících pěti letech budou schopni přijmout a vyplatit maximálně 5 až 10 rodin.

nor TN.cz