Vážný stav

Střelce z Jičínska budou operovat. Policie věděla, že je nebezpečný

Téma:

Muž, kterého v pondělí na Jičínsku postřelili policisté, je stále ve vážném stavu a bude muset na operaci břicha. Policie zatím neměla možnost muže kvůli jeho zdravotnímu stavu vyslechnout.

Postřelený Vojtěch Š. z Nemyčevsi na Jičínsku skončil ve středu v královéhradecké fakultní nemocnici ve vážném stavu. "Zraněný muž je stále v péči lékařů a nemohl být dosud vyslechnut," řekla policejní mluvčí Eva Prachařová.


"Stav muže je stejný jako včera. Dnes se má podrobit revizní operaci břicha," uvedl ve středu lékařský náměstek nemocnice Zdeněk Tušl.


Policisté přijali oznámení o střelbě v malé obci na Jičínsku v pondělí večer. Na místo zamířila hlídka, která však musela počkat na zásahovou jednotku.

 

 

"Incident se odehrával v obydlené zóně mezi ostatními rodinnými domy a zejména vzhledem k informacím o mužově trestní minulosti násilného charakteru museli policisté postupovat s největší opatrností, aby ochránili životy a zdraví okolních občanů," sdělila už dříve Prachařová.

 

Muž byl totiž v roce 2008 odsouzen za pokus o vraždu, ve vězení strávil deset let. Na výzvy policie prý nereagoval a stále střílel. Nakonec zbraň obrátil i proti policistům. Ti jej postřelili, muže s vážným zraněním musel přepravit vrtulník do nemocnice. Více si dozvíte zde.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o střelbě na Jičínsku:

rod TN.cz