Evakuace

Stavaři v Opavě prokopli plynové potrubí, 70 lidí muselo pryč!

Únik plynu v Opavě, 70 evakuovaných
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Téma:

Sedmdesát lidí museli v sobotu odpoledne evakuovat v Opavě hasiči. Stavařům se tam totiž při práci podařilo prokopnout plynové potrubí a masivní únik nebylo možné jednoduše zastavit.

"Čtyři minuty před šestnáctou hodinou byl na operační středisko ohlášen únik plynu na křižovatce ulic Olomoucká a Krnovská v Opavě. Na místo byli vysláni místní profesionální hasiči se dvěma cisternami a protiplynovým automobilem," popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák.

 

Po příjezdu na místo se ukázalo, že únik mají na svědomí stavaři, kteří tu momentálně pracují. Proražené potrubí bylo navíc pod silnicí a tím pádem špatně přístupné.

 

"Ve spolupráci s policisty a strážníky tak byla zahájena evakuace z okolních domů a komerčních prostor. Celkem zasaženou oblast opustilo sedmdesát lidí, pro všechny bylo připraveno místo v evakuačním centru magistrátu. Třem imobilním lidem pomohli hasiči do přistaveného autobusu MHD," doplnil Kozák.

 

 

Část Krnovské ulice musela být úplně uzavřena, hasiči také otevřeli všechny kanálové poklopy, aby se plyn co nejvíce rozředil a nevybuchl.

 

"Krnovská ulice zůstane uzavřena až do utěsnění poškozeného potrubí a proměření koncentrace plynu v okolních domech. Velitel zásahu předpokládá ukončení činnosti do 22:00," uzavřel mluvčí hasičů.

pez TN.cz