vliv na životní prostředí

Stavba dálnice D3 se možná protáhne o několik let. Kvůli tunelu

Téma:

Stavba středočeské části dálnice D3 mezi Prahou a Táborem naráží na další problém. Kvůli delšímu tunelu hrozí, že bude muset projít novým procesem posuzování vlivu na životní prostředí. To může zahájení stavby posunout o dalších několik let.

Do problému se silničáři dostali zřejmě kvůli své vstřícnosti. Na žádost obce Jílové u Prahy totiž upravili technické řešení tunelu Luka a jeho trasu oddálili od rekreační oblasti.

 

Tunel má být navíc oproti původním plánům delší o více než 600 metrů. Celkem má být dlouhý necelé dva kilometry. Právě kvůli této změně, ale hrozí, že bude muset stavba projít novým procesem posuzování vlivů na životní prostředí v okolí dálnice. Tím už přitom stavba prošla v roce 2012 a opětovné schvalování by tak zahájení stavby posunulo o dalších několik let.

 

Jestli tento proces bude nutný, rozhodne zjišťovací řízení. To už ale nepovede Středočeský kraj, ten byl totiž označen za podjatý a tak o osudu D3 ve středních Čechách budou nově rozhodovat úředníci v Plzni.

 

 

Dálnice D3 mezi Táborem a Prahou má být dlouhá necelých 60 kilometrů, z toho přibližně 7 kilometrů má vést v tunelu. Přes řeku Sázavu má vyrůst nejvyšší most v Česku, vysoký má být 113 metrů. Cena stavebních prací se odhaduje na 38 miliard korun.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Vladimír Hoť/mj TN.cz