předpověď počasí

Štědrý den bude na blátě, teploty až 10 °C! Na Boží hod se prudce ochladí

Počasí - sníh, slunce
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 8:42
21.12. 2020 8:35
Téma:

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude první polovina vánočního týdne připomínat spíše podzim. Nejtepleji bude ve středu, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 13 stupňů. Na Štědrý den to nebude o moc lepší, v nížinách dokonce místy i zaprší. Na Boží hod vánoční se ale výrazně ochladí a koncem týdne se dočkáme i sněhu.

Pondělí

V pondělí bude zataženo až oblačno s ojedinělými mlhami. Místy bude mrholit či padat slabý déšť, který může být i mrznoucí. Později večer na západě Čech bude pršet, v polohách nad 800 metrů bude padat déšť se sněhem.

 

"V západní polovině Čech se může v noci a ráno při mrznoucích srážkách místy tvořit slabá ledovka," varoval v předpovědi meteorolog ČHMÚ. Výstraha před ledovkou platila do osmé hodiny ranní.

 

Pondělní teploty v maximech dosáhnou 2 až 6 stupňů, v horách nad 1000 metrů se budou pohybovat kolem nuly.

 

Podívejte se na předpověď počasí na pondělí 21. prosince:

 

Úterý

V úterý bude převážně zataženo, ojediněle se objeví mlhy. Na východě bude noc a ráno bez srážek, k večeru bude přechodně oblačno a místy srážky, převážně na horách.

 

 

Ve zbytku republiky meteorologové předpovídají občasný déšť nebo mrholení, v polohách nad 1100 metrů zpočátku i sněžení. Na Českomoravské vrchovině ojediněle může být mrholení i mrznoucí.

 

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 stupněm, v Čechách se během noci dokonce bude oteplovat. Přes den se teploty vyšplhají na 3 až 8 stupňů, v Čechách v maximech dosáhnou až 12 stupňů.

 

 

Středa

Ve středu bude zataženo, na jihu přechodně až oblačno. Na většině území bude pršet nebo mrholit. Nejnižší noční teploty budou od 10 do 6 stupňů, při slabším větru klesnou až na 3 stupňě. Před den se vyšplhají na 7 až 11 stupňů, v Čechách dokonce až na 13 stupňů. 

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle se dokonce může objevit i bouřka. K večeru bude od severozápadu postupně srážek ubývat. V polohách nad 600 metrů bude sněžit.

 

Nejnižší noční teploty budou od 9 do 5 stupňů, přes den od 5 do 10 stupňů. Během odpoledne se ale od severozápadu začne ochlazovat.

 

 

Pátek

Boží hod vánoční bude doprovázet velká oblačnost se sněhovými přeháňkami, na horách bude sněžit. V důsledku studené fronty se pořádně ochladí. V noci bude od 1 do -3 stupňů, přes den se teploty v maximech dostanou na -1 až 3 stupně.

 

Víkend

O víkendu bude proměnlivá oblačnost, místy se objeví sněhové přeháňky. Na konci týdne bude od západu oblačnosti opět přibývat a místy bude sněžit. V Čechách a v nižších a středních polohách ale místo sněhu bude pršet.

 

Teploty v noci se budou pohybovat od 1 do -4 stupňů, při zmenšené oblačnosti klesnou až na -6 stupňů. Před den se teploty v maximech vyšplhají na -1 až 4 stupně.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz