Přípravy na svátky

Co stihnout do Vánoc? 24 věcí, které prostě musíte udělat

Přípravy na Vánoce
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Přípravy na Vánoce - ilustrační foto
Téma:

Za pár dní je tu Štědrý den. Propadáte panice, že nevíte, co koupit za dárky a nestíháte vánoční úklid? Nepanikařte! Máme pro vás radu na každý den. Vyhnete se tak nepříjemnému stresu a Vánoce proběhnou i u vás v klidu.

Vánoční svátky jsou obdobím klidu a míru, pro mnohé však představují velký stres. Nejlépe je panice předejít. Pomůže vám kalendář s rozpisem úkolů.


1. prosince – za 23 dní bude Štědrý den, a proto je vhodná doba na koupi vánoční karty, na kterou napíšou děti dárky, které by si přály najít pod stromečkem.


2. prosince – napište s dětmi Ježíškovi. Na vánoční kartu děti napíšou, jaký dárek si přejí. Vánoční dopis schovejte za okno. Večer, až děti budou spát, tak si ho vezměte.


3. prosince - blíží se Mikuláš, a tak by každá rodina s malými dětmi měla připravit pro své potomky balíčky s nadílkou. Nemělo by v nich chybět ovoce i nějaká ta sladkost.


4. prosince - sežeňte si kostým Mikuláše, čerta a anděla. Pokud nezapojíte svojí rodinu, domluvte se s místními lidmi, kteří chodí v přestrojení za dětmi.


5. prosince - přijde Mikuláš. Řekněte mu s dětmi básničku nebo zazpívejte písničku. Proberte s ním hříchy vašich dětí a v každém případě obdarujte děti i Mikuláše s jeho partou.


6. prosince - je druhá adventní neděle. Zapalte druhou svíčku na vánočním věnci. A provoňte byt skořicí.


7. prosince - sestavte si plány na vánoční svátky. Domluvte si s prarodiči hlídání a naplánujte si výlet na hory. Pokud nelyžujete, tak zajisté oceníte procházky zasněženou krajinou.


8. prosince – nakupte vánoční papír, karty s věnováním a také ozdobné stužky. Vše se vám bude hodit při balení dárků.


9. prosince – za dva víkendy je Štědrý den, nalaďte se do správné vánoční nálady a pusťte si nějaký film s vánoční tématikou. Vhodné jsou pohádky, například Tři oříšky pro Popelku.


10. prosince – navštivte s kolegy vánoční trhy ve vašem městě. Ochutnejte svařák i kupte malou drobnost na památku.


11. prosince – zamyslete se, jaký stromeček si pořídíte. Dáte přednost živému nebo umělému? Jde využít i služba, která živý stromek pouze zapůjčí a vy nebudete mít starosti s tím, kam seschlý stromek po Vánocích vyhodíte.


12. prosince – kupte stromek. Živý seženete na trzích nebo před obchodními centry. Umělý zakoupíte téměř ve všech větších obchodních centrech. Živý stromek uskladněte na balkóně, terase nebo ve skepě.


13. prosince – je třetí adventní neděle. Zapalte další svíčku na vánočním věnci. Běžte na procházku do zimní přírody a nakrmte lesní zvěř. Dejte jim do krmelce tvrdý chleba.

 


14. prosince – připravte vánoční výzdobu. Umyjte okna a vyzdobte je vánočními světýlky. Zvelebte si dekoracemi obývací pokoj i dětský pokojíček.


15. prosince – pečete rádi? Tak teď je vhodná doba. Upečte cukroví a nechte ho odležet ve špajzce. Pečlivě ho ukryjte do krabice před nazvanými mlsouny.


16. prosince – nakupte vánoční dárky online. Teď je poslední šance, aby byly doručeny včas. Pokud neradi nakupujete přes internet, běžte dárky shánět do obchodních center.


17. prosince – pusťte si vánoční muziku a zazpívejte si koledy se svými dětmi. Je to dobrá příležitost i pro obnovení vašeho playlistu v autě nebo v mobilu.


18. prosince – prolistujte časopisy s vánoční tématikou a inspirujte se. Je dobré si zkusit vytvořit nějakou vánoční výzdobu podle návodu nebo upéct cukroví.


19. prosince – věnujte se domácnosti. Utřete prach ve všech místnostech, vyluxujte, ukliďte nepotřebné věci do skříní.


20. prosince – je čtvrtá adventní neděle. Zapalte poslední svíčku na vánočním věnci a běžte s rodinou nebo kolegy na vánoční punč.


21. prosince – zabalte vánoční dárky. Nejlepší je večer, kdy děti spí. Pečlivě je uschovejte. Vyhněte se šatní skříni, děti jsou zvědavé a ve skříni je objeví.


22. prosince – nakupte si suroviny na vánoční stůl a pořiďte kapra. Pokud doma nemáte rybáře, tak kapra nejlépe seženete na trzích nebo ve stánku před supermarketem.


23. prosince – udělejte bramborový salát. Nejlepší je vždy odležený. Podívejte se s dětmi na pohádku a naplánujte si program na Štědrý den.


24. prosince – postavte vánoční stromeček, ozdobte ho, nachystejte dárky a vánoční tabuli. Vezměte děti na procházku a těšte se na příchod Ježíška. Veselé Vánoce! :-)

Související témata:
iva TN.cz