volební noc

Američané prchají do Kanady? Imigrační web v noc voleb spadl

Muž a žena s kufrem - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ve chvílích, kdy Donald Trump vyhrál hlasy v klíčových státech, kanadské imigrační servery najednou přestaly fungovat. Pro ty, kteří se chtěli do Kanady přestěhovat, hlásila stránka chybné oznámení o nedostupnosti. Sociální sítě se pádu stránek okamžitě chytily.

Internetové stránky pro imigraci v Kanadě byly v úterý v noci přibližně od 11:20 nedostupné pro kohokoliv, kdo se k nim snažil připojit. Stalo se tak ve chvíli, kdy Donald Trump zaznamenal vítězství v klíčových státech během amerických prezidentských voleb.

 

Následně se během pádu objevila na oficiálním kanadském twitteru narážka: "V Kanadě jsou imigranti povzbuzováni, aby s sebou přinesli své tradice a podělili se o ně se spoluobčany." Zprávy se okamžitě chytilo ohromné množství lidí.

 

"Drahé spojené státy, nestěhujte se prosím do Kanady. Hledejte přítele... několik přátel. Zůstaňte doma. Kanada buduje zeď... přátelskou zeď," stojí na účtu pod názvem Anonymous. "Vtipné je, jak otevření liberálové vyhrožují jen stěhováním do Kanady, když Trump vyhraje. Proč ne Mexiko s hezčím podnebím?" trefoval se na sociální síti David Higgins.

 

 

Zda se jedná o shodu okolností, nebo zda stránky neustály náhlý nápor uživatelů, není zcela jasné, vtipy o tom, že se demokraté v případě vítězství přestěhují ze Spojených států, možná ale nebyly jen legrací.

 

Donald Trump udělá Kanadu ještě lepší...

 

Slyšel jsem, že je v Kanadě zima. Všichni si zabalte teplé oblečení a nenechte dveře, aby vám narazily pozadí. #PrezidentTrump

 

Podle portálu ABC zaznamenala i novozélandská imigrační stránka zvýšený nárůst návštěv a žádostí. Od 1. listopadu přišlo 1593 registrací, což je asi o 50% víc, než bývá obvyklé za jeden měsíc.
 

klma TN.cz