odporné jednání

Děsivé záběry: Chlapec z Británie vraždil ve jménu Islámského státu!

ISIS využívá k boji dětské vojáky
Zdroj: Twitter
Téma:

Teroristická organizace IS zveřejnila další nechutné video, na kterém skupina dětí popraví zajaté kurdské válečníky. Podle portálu Dailymail je mezi nimi i malý britský chlapec, který bez zaváhání zabije zajatce před sebou. Podařilo se ho identifikovat jen jako Abu Abdullaha al-Britani. Využívání dětských vojáků je v teroristické organizaci stále častější.

Odporné video, na kterém malý kluci popravují zajatce, je podle Dailymailu natočeno nedávno v hlavní baště ISIS ve městě Rakka. Na záběrech se objevuje pět chlapců v maskáčích se zbraněmi v ruce, má se za to, že jde o Brita, Egypťana, Turka, Tunisana a Uzbeka.

 

Podle portálu Times na videu před popravou jeden z chlapců arabsky říká: "Nikdo nemůže zachránit Kurdy ani s podporou Ameriky, Francie, Británie, Německa, ďáblů z pekla."

 

Trestní odpovědnost v Británii je 10 let, pokud by se britského chlapce (12) podařilo dopadnout, čelil by obvinění z vraždy.

 

Užívání dětských vojáků je podle Dailymailu u ISIS na vzestupu, stojí za tím především spekulace o tom, že se ztrátou kritických měst a území v Sýrii a Iráku přichází o dostatek bojovníků.

 

 

"Štěňata Chálífátu", jak se dětským vojákům v řadách teroristické organizace přezdívá, jsou verbována už v nejmenším věku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJDOJEMNĚJŠÍ SNÍMEK z Jemenu vás rozpláče: Tahle malá hrdinka bojuje o pitnou vodu neskutečným způsobem

klma TN.cz