Brutální týrání

Štěně měl zabít a hodit do popelnice. Policie navrhla muže obžalovat

Mops
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
18.8. 2020 13:28
Téma:

Olomoučtí kriminalisté uzavřeli vyšetřování brutálního týrání, jehož obětí se letos na jaře stalo ani ne půlroční štěně. Spis poslali na okresní státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Muži v případě odsouzení hrozí tříleté vězení.

Čtyřiatřicetiletého muže vyšetřovatelé z týrání zvířat obvinili ve druhé polovině července. Čin samotný je ovšem ještě o několik měsíců starší a podle kriminalistů navíc velmi brutální.

 

"Začátkem března měl muž v jednom z olomouckých bytů poté, co jeho družka odešla do práce, usmrtit pětiměsíční štěně mopse a následně ho, i s jeho věcmi, vhodit do kontejneru před domem," přiblížila případ policejní mluvčí Irena Urbánková.

 

 

Tam pohozené tělíčko později objevila právě panička psa a vše ohlásila na policii. "Na základě provedené veterinární pitvy a výsledků znaleckého posudku se ukázalo, že útok na štěně byl veden zvlášť surovým a trýznivým způsobem," doplnila Urbánková.

 

Pokud obžaloba opravdu padne a bude následovat i odsuzující verdikt u soudu, může obviněný tyran strávit za mřížemi až tři roky.

TN.cz