tábor hrůzy?

Štěnice znovu pokousaly děti na letním táboře. Areál jede dál

Téma:

Vedoucí dětského střediska v Rumburku přijala už druhý turnus dětí na letní tábor, přestože tam před týdnem děti pokousaly štěnice. O případu jsme informovali před několika dny. A druhý turnus dopadl úplně stejně. Tábor byl zrušen a děti dnes odjely poštípané domů. Jejich rodiče teď zvažují žalobu, vedoucí střediska prý přijme další turnus dětí.

Děti, které přijely v druhém turnusu na letní tábor, potkal osud těch prvních. I tentokrát se štěnice nakrmily dětskou krví. A to přesto, že se o problému vědělo. "Už to měli dávno zavřít a naše děti neměly vůbec odjet. Teď s tím budeme mít výdaje, tak doufám, že nám Natura Rumburk všechno proplatí," řekl jeden z rodičů dětí z druhého turnusu.

 

Po týdenním pobytu má desetiletá Šárka masivně poštípaný krk a ruce. "Kolik je těch štípanců? To nevím, to nepočítám. Nejvíc na rukou a na nohou. Někdy to zasvědí. Měli to říct dřív, že tady jsou ty hnízda," říká malá Šárka. "Moje dcera má zkažené celé prázdniny. Těšila se půl roku na tábor a teď musí být doma," dodává její otec.

 

 

Organizátoři ale nebezpečí štěnic snižují. "To je jako kdyby je poštípalo hovado, komár, cokoliv. Není to infekční. Lidi z toho dělaj obrovskej humbuk," uvedla Marcela Sliwáková, vedoucí střediska Natura Rumburk.

 

Jana Vlková, vedoucí tábora, zase tvrdí, že o štěnicích při jejich příjezdu nepadlo ani slovo: "V pátek jsem mluvila s majitelkou. Ta mě řekla: Hele Jani, já ti nebudu moct dát všechny pokoje. Všechno! Dozvěděla jsem se to z televize. A můžu vám říct, že ten den po té reportáži v televizi jsem byla na zhroucení."

 

 

Jenže dál už se slova obou žen vzájemně popírají. "Paní Vlková si kryje zadek. Nabídla jsem jí, že může opustit tábor, že to bude nejlepší," řekla Marcela Sliwáková ze střediska Natura Rumburk. "Vždyť to není pravda! Já na to nemám slov!" reagovala vedoucí tábora Jana Vlková.

 

Když vedoucí tábora zjistila, že ze zhruba padesátky dětí jsou tři poštípané od štěnic, rozhodla o okamžitém zrušení tábora. "Osypaly se mi tři děti a já řekla: Konec!" rozhodla vedoucí tábora Vlková. Dnes tedy děti odjely domů.

 

 

Rodiče z toho radost nemají. "No jsem naštvaná, protože teď nevím - s těmi věcmi si to můžu zanést do baráku. Zvážíme, jestli budeme podávat trestní oznámení na paní majitelku," uvedla matka jednoho z dětí Vanda Fabynyi.

 

Děti mají svá zavazadla už zabalená v neprodyšných obalech a rodiče už dostali informaci, jak mají dál postupovat. "Vyprat vše v šedesátistupňové vodě nebo to dát na mrazák do mínus dvaceti na tři dny. Anebo to vyhodit," radí vedoucí tábora Vlková.

 

 

Vedoucí střediska nechá areál ještě jednou deratizační firmou vyčistit. Ale děti bude přijímat dál. "Teď mi sem přijede tábor. Já je upozorňovala na to, že je tady výskyt štěnic, že je možný, že můžou být poštípaní. Ale jedou sem," řekla vedoucí střediska Natura Rumburk Marcela Sliwáková.

Související témata:
tn.cz / gar