Požár na Břeclavsku

Stovka hasičů bojovala s obřím požárem haly, škoda půjde do miliónů

michora
Zdeněk Michora, Martin Klícha
29.2. 2020 1:25
Téma:

Stovka hasičů bojovala od pátečního večera s velkým požárem haly v Pouzdřanech na Břeclavsku. Musel být vyhlášen třetí, tedy předposlední nejvyšší stupeň poplachu. Po půlnoci hasiči informovali, že mají požár pod kontrolou. Hasičské jednotky zasahovaly až do rána. U požáru hotelu v Mariánských Lázních pak zasahovali hasiči Karlovarského kraje.

Velká hala ve tvaru písmena L se ocitla v plamenech před 21. hodinou.

 

Na místo se postupně sjelo 21 hasičských jednotek. Kvůli velkému ohrožení a množství zasahujících hasičů vyhlásil velitel třetí stupeň požárního poplachu. Byla přivolána i chemická laboratoř na měření škodlivin.

 

 

"Požár je pod kontrolou. Na místě budou do rána tři jednotky. Zásahu se účastnilo 127 hasičů, 21 jednotek + chemická laboratoř," potvrdili po půlnoci hasiči Jihomoravského kraje na twitteru. Škoda bude podle hasičů v milionech.

 

 

U požáru v noci na sobotu zasahovali také hasiči Karlovarského kraje. V Mariánských Lázních začalo hořet v hotelu Britania, hořela podkrovní část a střecha.

 

"Evakuováno bylo devět osob, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu," informovali hasiči s tím, že nebyl nikdo zraněn.

 

 

 

Požár hotelu v Mariánských lázních:

Související témata:
mch TN.cz