JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Stovky lidí v Kuřimi evakuovala policie! Na místě našli leteckou pumu

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 24. 2. 2020
Téma:

Kvůli nedělními nálezu nebezpečné zbraně zahájila jihomoravská policie na rozsáhlé evakuaci v Kuřimi. Ta se týkala asi stovky obyvatel a téměř dvou stovek středoškoláků.

Letecká tříštivá puma o váze asi 50 kilogramů a délce asi 60 centimetrů z druhé světové války zapříčinila v pondělí ráno rozsáhlé policejní manévry v Kuřimi na Brněnsku. "Do bezpečné vzdálenosti musíme dostat stovky osob," sdělila ráno policie na svém twitteru. Bylo potřeba vyklidit okruh asi 400 metrů.

 

"Pumu objevil v neděli pozdě večer hledač kovů v lese nedaleko ulicie U Rybníka," doplnila policie. Policisté pumu přes noc hlídali. V pondělí na místo dorazil i pyrotechnik, který dopoledne bombu zneškodnil a policie ji pak převezla k odborné likvidaci.

 

 

"Prozatím evakuováno 101 obyvatel a dalších 175 středoškoláků," doplnila policie krátce před desátou dopoledne. Kolem půl jedenácté se mohli lidé vrátit domů.

 

 

Jen před několika dny bylo kvůli nálezu pumy potřeba evakuovat desítky lidí v Milovicích na Nymbursku. Více podrobností naleznete v tomto článku na TN.cz.GALERIE: V Kuřimi našli leteckou pumu

1
/
3
Zdroj: TV Nova
V Kuřimi našli leteckou pumu - 1

Policie zveřejnila záběry ze zneškodňování pumy na Brněnsku:

TN.cz