slavnostní přejezd

Stovky motorek a nablýskaných aut: Silnice 66 oslavila 20. výročí

Téma:

Na Příbramsku v neděli stovky motorkářů a majitelů nablýskaných automobilů slavnostním přejezdem oslavili už 20. výročí vzniku české silnice číslo 66. Ta je 200 krát kratší než její slavná americká kolegyně a zároveň nejkratší ze všech 66 na světě. Nadšenci přejeli se svými miláčky z Příbrami do Milína už po šesté.

Sešli se stovky nadšenců, kterým olej a spálený benzín voní. Mezi nimi je i majitel Chevrolette Corvette z roku 1975, auto má teprve rok. "Se s tím sžívám trošku, mám ještě mustanga a chtěl jsem nějakýho veterána," vysvětlil majitel.

 

Každý plechový miláček má svůj vlastní příběh. "Mám manželku, která je marod, tak ji rád vozím, aby si ještě užili kus toho života," vysvětlil majitel mustangu, ve kterém najezdili už 18 tisíc kilometrů.

 

Výraznou zajímavostí byl Ford Mustang Fastback GT z roku 1968, majitel musel auto dovézt ze Spojených států, kompletně ho renovovat. Stálo ho to půl roku práce.

 

Lákadlem pak byl vojenský speciál M1026, se kterým majitel jezdí i na dovolenou nebo na nákupy. "Třeba, když jdeme z krámu, je problém, než se lidi rozestoupěj, abysme mohli nastoupit a odjet," vysvětlil majitel takzvaného Humvee.

 

 

K vidění ale nebyly jen ameriky. Ještě před pár lety by zřejmě málokoho napadlo, že tyhle téměř padesát let staré škodovky tisícovky budou vzácnými kuriozitami. K výročí české 66 vyšla i knížka.

 

Akce proběhla už v tradičním souladu motorek a plechovek. Tak jak by to mělo být i v běžném provozu.
 

tn.cz / TV Nova