Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2019 11:13
velké pátrání

Nemocný Jaroslav zmizel minulý týden, hledají ho stovky policistů

Stovky policistů hledá ztraceného seniora
Zdroj: Policie ČR

Policie hledá seniora ze Schořova na Kutnohorsku, který odešel 2. ledna v devatenáct hodin z domova a už se nevrátil. Úspěch v pátrání nepřinesla ani čtvrteční akce, do které byly nasazeny stovky policistů, hasičů a dobrovolníků.

Šestaosmdesátiletý Jaroslav Vebr nekomunikuje a nepodal o sobě žádnou zprávu. Když se ho rodině nepodařilo najít, obrátili se o pomoc na policii.

 

"Pátrání začalo hned v den oznámení, potápěči prohledali hasičskou nádrž uprostřed obce a přilehlé rybníky, dvakrát pomáhal také vrtulník s termovizí a další technika," popsala pátrací akci Kateřina Dlouhá z kutnohorské kriminálky. Ani přesto se však nepodařilo seniora najít.

 

Pan Jaroslav je vysoký 180 až 185 centimetrů, má hubenou postavu a šedivé vlasy. Podle policie se léčí s vysokým krevním tlakem a trpí Alzheimerovou chorobou. Z domova odešel údajně v tmavě šedém svetru, světle šedých kalhotách a modré zimní bundě. Na nohách měl černé zimní kotníkové boty.

 

Ve čtvrtek policisté zorganizovali již třetí pátrací akci. Do ní se zapojilo 58 dobrovolných i profesionálních hasičů, 51 policistů, psovodi a dalších zhruba šedesát dobrovolníků z řad občanů. Celkem tak muže hledalo více než přes 170 lidí.

 

 

"Nemůžeme vyloučit, že nasedl k řidiči, ke kterému nastoupil a nechal se odvézt," doplnila Kateřina Dlouhá. Zdůraznila však, že touto pátrací akcí hledání nekončí.

 

Policisté prosí občany, kteří mají jakékoli informace o tom, kde by se pohřešovaný mohl nacházet, aby zavolali na linku 158 nebo na číslo čáslavského obvodní oddělení 974 875 710.

pan TN.cz