Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.7. 2018 21:09
zázrak, nebo podvod?

Stovky Romů obsadily park kvůli zázračnému léčiteli! Je Ježíš, tvrdí

Zdroj: TV Nova

Pažitský park ve slovenských Piešťanech už několik dní čelí obrovskému přílivu lidí. Každý den se tu scházejí stovky Romů z různých zemí věřících, že tu najdou zázračného léčitele, který je uzdraví. Událostí už se zabývá i policie. Ta má podezření, že jde o podvod a za každé "zázračné objetí" se platí.

Do Pažitského parku nalákal tak obrovské množství lidí příběh o zázračném vyléčení romského chlapce, kterého měl uzdravit muž jménem Marián. "Léčitel" tvrdí, že se mu v parku, kde dříve býval hřbitov, zjevila Panna Marie a odevzdala mu sílu potřebnou k uzdravování nemocných.

 

"Jsme tu, aby nás zbavil bolestí a chorob," vysvětlil jeden z místních Romů pro Piešťanský denník, proč na místo dorazil. "On je Ježíš! Věříme, že když se nás bude dotýkat, uzdravíme se," dodal.

 

Do parčíku proudí lidé ze Slovenska, Česka, Švýcarska i Anglie. Setkání se ale stala trnem v oku místním obyvatelům, kteří si stěžují na nepořádek a výkaly v blízkosti rodinných domů. Přes den do parčíku podle médií věřící příliš nechodí, večer jsou jich tu ale stovky.

 

 

"Situaci jsme řešili na městském úřadě se zodpovědnými pracovníky, se Službami města Piešťany, s městskou policií i se zástupci samotné romské komunity. Protože jejich shromáždění není nezákonné, městská policie zvýší dohled v této lokalitě, aby nedocházelo ke znečišťování prostředí, nepřiměřenému hluku, případně jiným problémům," ubezpečil veřejnost primátor Miloš Tamajka.

 

 

Strážníci už rozdali účastníkům akce plastové pytle a vyzvali je, aby nepořádek uklidili. Ti se sice podle deníku ihned pustili do práce, jinak ale mlčeli. Více toho neprozradili ani o léčiteli - pouze to, že dokud budou zástupci policie i médií na místě, zázračný muž se nezjeví.

 

Romové sice tvrdí, že za pomoc si Marián nic neúčtuje, strážníci ale mají podezření, že to není pravda. Policie už dostala několik indicií, že za "zázračné objetí" se platí. Celou událost nadále bude prošetřovat.

lud TN.cz
Reklama