nebezpečný útok

Horor na Slovensku: Medvědice zaútočila v lese na turistu!

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 8.8. 2019 14:47
Téma:

Při procházce v lese na Slovensku napadla ve středu turistu medvědice přímo na stezce. Naštěstí se muži podařilo utéct a vyhledal pomoc u lesní správy. Ta pak turistovi zavolala záchranku. Naštěstí neměl žádná vážná zranění.

Nepříjemný výlet zažil ve středu muž na Slovensku. Napadla ho totiž medvědice. "V CHKO Poľana v blízkosti lesní správy Kyslinky došlo dnes k útoku medvědice na turistu," informovaly Lesy SR na svém facebooku.

 

K útoku došlo přímo na chodníku pro turisty, který vede od hotelu Poľana přes Priehybinu a dále směrem na Kyslinky. "Také je to trasa hřebenového chodníku Predná - Zadná Poľana - Rudná magistrála," doplnily Lesy.

 

Lesy SR dále dodávají, aby byli lidé při procházce lesem velmi opatrní. Muži se naštěstí podařilo před zvířetem utéct a doběhl do lesní správy. Ta mu poté zavolala záchranku. 

 

Případů setkání s medvědem na Slovensku přibývá. Například na západě Slovenska v okrese Senica se v poslední době vyskytovala medvědice i s mláďaty. Obyvatele i turisty před ní varovala policie Trnavského kraje. 

 

 

Na Slovensku se potuluje i medvědice Ema, kterou monitoruje Mendelova univerzita v Brně. Zvíře si oblíbilo především Vsetínské Beskydy, Javorníky i Moravskoslezské Beskydy. Momentálně by se měla nacházet v slovenské části Javorníků. 

 

Připomeňte si reportáž o medvědici Emě:

 

TN.cz