Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bez otázek novinářů

Prezident obřadně spálil obří červené trenýrky, kritizoval média

Prezident Miloš Zeman svolal mimořádnou tiskovou konferenci. Spekulovalo se o ledasčem, nikdo asi ale nečekal, že hlava státu před kamerami a mikrofony spálí obří červené trenýrky.

Miloš Zeman si rýpnul do novinářů, prý se spekulacemi, které se před briefingem objevily, dobře bavil. Oznámil, že spálí červené trenýrky, které skupina Ztohoven před časem vyvěsila místo prezidentské standarty.

 

A to se také stalo - i když obří spodní prádlo nakonec do ohně nevložil přímo prezident, ale dvojice hasičů, kteří na místě byli jako dohled.

 

Předtím prezident zavzpomínal na starší přednášku, kterou vedl. "Studentům Opavské univerzity jsem řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny věcných argumentů a ne na základě spodního prádla," zkritizoval čin skupiny Ztohoven.

 

"Čas spodního prádla v politice skončil," neodpustil si Miloš Zeman bonmot. Uvedl, že Hrad obří trenýrky pořídil od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových za pouhou korunu.

 

Podívejte se na reportáž z odpoledních Televizních novin: 

 

Tiskový briefing na Hradě měl začít v půl páté, nakonec ale odstartoval o téměř deset minut později. Sraz novinářů byl netradičně stanoven ke vchodu do Lumbeho zahrady, na jejímž konci je Lumbeho vila, kde prezidentský pár bydlí.


Na dotaz ČTK, čeho se vyjádření Zemana bude týkat, odmítal jeho mluvčí Jiří Ovčáček odpovědět. Novináři se podle něj měli nechat překvapit. "Doplňuji, že jde o tiskový briefing - tedy prohlášení bez otázek," uvedl už dříve.

 

Spekulovalo se, že by prezident mohl sdělit něco ke svému zdravotnímu stavu. Další možností bylo prohlášení k politické situaci či k záležitostem, které se týkají prezidentovy rodiny. Prezident mohl i prozradit své plány na léto, které tradičně trávil na Vysočině.

 

 

Nikdo ale asi nepočítal s tím, že hlava státu na briefing dorazí s obřím exemplářem spodního prádla, který vzápětí obřadně spálí.

 

Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Hradě setkal s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a generálním ředitelem ČEZ Danielem Benešem. Lidovým novinám Ovčáček v úterý řekl, že ke schůzce Hrad žádný mediální výstup neplánuje.

vrl, ČTK TN.cz