Královská rodina

Strach o život královny Alžběty! Brity znepokojilo nečekané rozhodnutí

Královna Alžběta II.
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta II.
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
9.9. 2020 20:01
Téma:

Británie má strach o zdraví královny Alžběty II., které je už 94 let. Buckinghamský palác totiž oznámil, že se letos s princem Philipem po tradičním letním pobytu ve Skotsku nevrátí. Lidé na sociálních sítích vyjadřují obavy, že by královnu mohl ohrozit koronavirus.

Počínající druhá vlna pandemie, o které začínají mluvit i někteří přední odborníci, změnila podzimní plány i královně Alžbětě. Místo návratu do Buckinghamského paláce se přesune na panství v Sandringhamu a později na hrad Windsor.

 

Upozornil na to portál express.co.uk s tím, že Britové mají o svoji vladařku obavy. Nemoc Covid-19 by pro ni v 94 letech měla nejspíš fatální následky.

 

Ostrovní království znepokojila také skutečnost, že rozhodnutí nevracet se do Londýna přišlo náhle a nebylo předem naplánované, jak je u královny zvykem. Podpořilo to spekulace, že nejdéle vládnoucí Alžběta může být v ohrožení. "Běda, jak nebude v pořádku," psal jeden z příznivců na twitteru.

 

 

Podle mluvčího Buckinghamského paláce se ale nic mimořádného neděje. "Královna a její manžel chtějí strávit nějaký čas o samotě," tvrdí.

 

Někteří lidé na sociálních sítích si naopak starosti nedělají a domnívají se, že lépe se královna rozhodnout nemohla. "Tenhle plán dává smysl. Jsou oba poměrně staří a potřebují před koronavirem intenzivnější ochranu," napsal jeden z uživatelů twitteru.

 

Královna Alžběta je kvůli pandemii pravděpodobně nejdéle za celou dobu své vlády mimo Buckinghamský palác. A vzhledem k očekávané druhé vlně se tam nejspíš v dohledné době nevrátí.

 

Královna Alžběta má za sebou další prvenství, jako první britská vladařka vedla videohovor. Více v reportáži TV Nova:

 

TN.cz