Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zabila ho legionella

Strach v Brně! Pacient se v nemocnici osprchoval a zemřel!

V potrubí teplé vody Fakultní nemocnice v Brně se nacházela nebezpečná bakterie legionella. A bohužel napadla minimálně jednoho pacienta, který na následky nákazy zemřel.

První informace o tom, že ve sprchách fakultní nemocnice může být smrtelně nebezpečná bakterie, se objevily před čtyřmi měsíci.


V té době zemřel onkologicky nemocný pacient a pitva potvrdila, že se v nemocnici nakazil legionellou. Pravděpodobně se sprchoval teplou vodou a vdechl vodní tříšť, která obsahovala bakterii – to je nejčastější způsob nákazy.


Případem se začala zabývat hygiena, která nařídila dezinfekci potrubí teplé vody. Fakultní nemocnice teplou vodu dezinfikovala i před objevením legionelly a množství chemikálií je teď o něco vyšší, aby se podobný případ už neopakoval.


Bakterie nejvíc ohrožuje právě oslabené pacienty, kteří mají po operaci, nebo bojují s chronickým onemocněním. Úmrtnost po nákaze je u každého desátého pacienta. Stoprocentně se ale před legionellou chránit nelze a nemocnice jen může doufat že současná opatření zamezí další nákaze.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Brno zase perlí: Kluci tam ukradli dřevěnou kozu přímo z Betlému!

Nový výzkum tvrdí: Denní sprchování škodí!

pez, Josef Svoboda TN.cz