vyděšení lidé

Strach v ulicích, muž se sekerou v ruce obtěžoval kolemjdoucí

Muž se sekyrou v ruce
Zdroj: Policie ČR, Twitter
Téma:

Muž ozbrojený sekerou obtěžoval kolemjdoucí a zastavoval vozidla. Vyděšení lidé zavolali policii, která možné nebezpečí zažehnala. Zadržený byl pořádně opilý, putoval rovnou na záchytku. S ozbrojeným mužem se museli už ve čtvrtek vypořádat také pražští strážníci, muž totiž uprostřed ulice šermoval nožem proti imaginárnímu soupeři.

Lidé a řidiči v Břevnově zažili velmi netradiční a děsivý pátek. Kolemjdoucí tam totiž obtěžoval muž ozbrojený sekerou. Zastavoval také projíždějící auta. Nebezpečnou situaci vyrazili zažehnat břevnovští a dopravní policisté.

 

"Zajištěný muž nadýchal přes tři promile alkoholu a tak není divu, že putoval rovnou na záchytku," informuje policie na sociálních sítích.

 

Podobnou situaci museli řešit pražští strážníci ve čtvrtek večer. Po frekventované ulici Na Hřebenkách běhal muž ozbrojený nožem. "Když strážníci přijeli na místo, uviděli mladého muže, který skutečně s nožem v ruce uprostřed vozovky šermoval a bojoval s neznámým soupeřem," popisuje Městská policie hlavního města Prahy.

 

Strážníci muže vyzvali, aby nůž odhodil a odstoupil od něj. Muž sice nůž odhodil, dál ale běhal po vozovce. Hlídka ho zpacifikovala a nasadila mu pouta. Následný test ukázal, že mladík není pod vlivem alkoholu nebo drog.

 

 

"Muž se však choval iracionálně a neustále pokřikoval na neexistující osoby, strážníci ho proto předali záchranné službě. Ta pacienta následně převezla na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic," doplnili pražští strážníci.
 

klma TN.cz