třídicí centrum

Strakonická nemocnice třídí pacienty hned po vstupu. Označuje je barvami

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Publikováno 6. 4. 2020
Téma:

Vedení strakonické nemocnice zřídilo speciální místnost, kterou musí projít každý, kdo potřebuje lékařskou péči. Chtějí tak ochránit zdravotnický personál před možnou nákazou koronavirem. Pacienti po vyšetření dostanou na ruku náramek, podle kterého personál pozná, jak moc mohou být infekční.

Nemocnice zřídila třídicí centrum, speciální místnost, kterou musí projít všichni přicházející pacienti, kteří zamíří do strakonické nemocnice. Ti se tam musí podrobit testu.

 

 

"Děje se tam takzvaná triáš pacientů. Ti jsou vyšetřeni jak sestrou, tak lékařem, buď interního, nebo chirurgického zaměření," říká ředitel nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

 

Po vyšetření dostane pacient na ruku pásku. Barvy naznačují, zda může být eventuálně rizikový. Oranžová barva znamená, že je úplně v pořádku. Žlutá vyžaduje zvýšenou pozornost. Pacienti s fialovou páskou pak míří rovnou na kontrolní odběr. Strakonická nemocnice je schopná nabrat stěry přímo ve svém areálu. Několik nakažených už tu zachytili.

 

 

Nemocnice se tak snaží maximálně chránit svůj personál. Ukazuje se, že zdravotníkům velké problémy přinášejí právě lidé, kteří jsou infekční, a přitom mnohdy ani nejeví známky nemoci.

TN.cz