Nespokojenost členů

Hamáček možná odejde z vedení ČSSD. Budou hlasovat o důvěře

Téma:

Sociální demokraté chtějí výměnu členů vlády a lídra strany Jana Hamáčka označují za nevýrazného. Bouřlivá schůze diskuzní platformy Zachraňme ČSSD se konala v úterý odpoledne. Členové řešili také propad strany ve volbách. Jednání se zúčastnil nejen Hamáček, ale i Zdeněk Škromach nebo ministr zemědělství Miroslav Toman.

Neformální diskuzní platforma Zachraňme ČSSD, kterou založil jihomoravský exhejtman Michal Hašek, se sešla v úterý kolem páté hodiny odpoledne. Diskuze se zúčastnil i předseda strany Jan Hamáček, Zdeněk Škromach, ministr zemědělství Miroslav Toman nebo Michal Hašek, uvedl portál IDNES.

 

 

Členové ČSSD jednali především o lídrovi Janu Hamáčkovi, kterého označili za nevýrazného a také ho považují za měkkého. Dále požadují výměnu některých členů vlády. Řeč přišla i na neúspěch strany v komunálních a senátních volbách.

 

 

"Byla to klasická politická diskuze v přátelské atmosféře, občas vyhrocenější, občas méně. Věnovali jsme se fungování sociální demokracie a já nepředpokládám, že z ní vzejdou nějaké konkrétní závěry. Čeká nás jednání ústředního výboru v sobotu, ten bude rozhodovat, jak dál, ale nebudu reprodukovat vnitrostranickou diskuzi a vyzývám stranu, aby debatu v médiích také nevedla," sdělil Jan Hamáček.

 

Podle informací iDnes.cz Hamáček požádá v sobotu na jednání výkonného výboru své kolegy z ČSSD o důvěru. Kdyby mu vedení strany vyjádřilo nedůvěru, odstoupil by a až do volebního sjezdu by stranu řídil místopředseda ČSSD Jiří Zimula.

 

Diskuze měla být velmi bouřlivá. "Jednání bylo velmi férové, atmosféra nebyla úplně klidná, protože kolegové, kterých bylo téměř sto, vyjadřovali svoji nespokojenost. Cítíme, že je potřeba přejít k přeregistraci všech členů, udělat nové stanovy, které jsou značně zkostnatělé, bavili jsme se i o přímé volbě předsedy ČSSD," uvedl Zimola.

reg TN.cz