volby 2017

Volební videoklipy: Humor, emoce i kuriozity. Podívejte se sami

Volby
Zdroj: Mediafax
Téma:

Volební kampaň vrcholí a volby do Poslanecké sněmovny se nezadržitelně blíží. Politické strany vyslaly do světa předvolební klipy, ke kterým má každá strana svůj osobitý přístup. Některé sází na humor, jiné kladou důraz na představení svého programu. Strany se často vymezují vůči svým volebním oponentům.

Už příští týden rozhodneme, kdo se na další čtyři roky usídlí v Poslanecké sněmovně. Kampaně vrcholí a letos strany vsadily také na volební klipy, které díky sociálním sítím opět nabývají na důležitosti.

 

Jednotlivé strany přistupují ke klipům rozdílně. "V Čechách obzvláště funguje, když je postavený na vtipu, nadhledu, černém humoru, tak může zapůsobit," uvedl politolog Jan Kubáček. Velmi účinné jsou také klipy založené na emocích. Strany často přichází s kritikou svých volebních oponentů.

 

Jednotlivé klipy se neliší pouze v tom, na co působí, ale také ve zpracování. Některé strany investovaly do svých klipů více peněz, v letošním roce jsou ale všichni limitováni 90 miliony na celou volební kampaň.

 

Každá strana má ze zákona v každém z médií veřejné služby k dispozici prostor pro zveřejnění svého klipu, ty mají ale velký dopad zejména na sociálních sítích, kde se velmi rychle šíří a budí rozporuplné reakce.

 

Strany a hnutí nemusí vsadit na jeden jediný klip, někdy se objevuje hned několik variant, je tak vidět, že strany považují volební klipy za důležitou součást kampaně.

 

 

"Politici si začínají uvědomovat, že volební klipy mají smysl, že není třeba a není vhodné je podceňovat," doplnil Kubáček.

 

Volební klipy stran a hnutí, které se podle exkluzivního průzkumu STEM a STEM/MARK zřejmě dostanou do Poslanecké sněmovny:

Hnutí ANO:

KSČM:

ČSSD: 

ODS:

SPD:

Piráti:

KDU-ČSL:

TOP 09 (Na hranici volitelnosti):

 

Souhrn klipů všech politických stran:

 

Video: Exkluzivní průzkum popularity politiků

Související témata:
klma TN.cz