FOTKY unikátní divadlo

Strašidelný pohled: Noční Temelín otevřel oči do krajiny

Temelínské chladicí věže - videomapping - 4
Zdroj: ČEZ

Strašidelný pohled nabídla lidem v okolí jaderné elektrárny Temelín noční akce umělce Milana Caise. Na chladicích věžích se do tmy rozzářily obří oči. Uměleckou produkci si nenechaly ujít stovky lidí.

Podle organizátorů šlo zřejmě o největší videomapping, který byl v Česku dosud k vidění. Každé oko mělo velikost skoro čtvrt hektaru. Občas mrkly, nebo jen tak hleděly do dálky. „Za léta zkoušení už vím, že menší pohyby zorniček jsou lepší. Stačí mi upřený pohled a sem tam mrknout. Na betonovém monstru to působí nesmírně magicky,“ vysvětluje Milan Cais.

 

Akci sledovaly stovky lidí. Řidiči zastavovali u silnice a fotili si neobvyklé představení. „Pro Temelín to byla hodně povedená premiéra. Věřím, že v dohledné době se podobného projektu dočkají i v Dukovanech,“ uvedl Bohdan Zronek, člen představenstva společnosti ČEZ.

 

K osvícení dvou chladicích věží použili umělci čtyři projektory. Každý váží 250 kilogramů a má elektrický příkon 8 kW. „Světelný výkon každého je 40 tisíc ansi lumen. Jde o nejsilnější projektory, které jsou v současnosti na trhu dostupné,“ představil techniku Romana Dušek z Vision Factory.

 

GALERIE: Temelínské chladicí věže - videomapping

1
/
4
Zdroj: ČEZ
Temelínské chladicí věže - videomapping - 1 ; Chladicí věže se poprvé rozhlédly ve 21.45 hodin

 

Projektory byly umístěny ve vzdálenosti dvě stě metrů, oči se promítaly ve výšce 130 metrů. Rozměr jednoho oka byl přibližně 30 krát 80 metrů.

 

 

Chladicí věže elektrárny Temelín jsou nejvyšší v České republice. Měří 155 metrů a každá obsahuje více než milion metrů kubických vzduchu. Průměr na patě věže je 130 metrů, v koruně 82 metrů.

Související témata:
TN.cz