Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

FOTKY unikátní divadlo

Strašidelný pohled: Noční Temelín otevřel oči do krajiny

Temelínské chladicí věže - videomapping - 4
Zdroj: ČEZ

Strašidelný pohled nabídla lidem v okolí jaderné elektrárny Temelín noční akce umělce Milana Caise. Na chladicích věžích se do tmy rozzářily obří oči. Uměleckou produkci si nenechaly ujít stovky lidí.

Podle organizátorů šlo zřejmě o největší videomapping, který byl v Česku dosud k vidění. Každé oko mělo velikost skoro čtvrt hektaru. Občas mrkly, nebo jen tak hleděly do dálky. „Za léta zkoušení už vím, že menší pohyby zorniček jsou lepší. Stačí mi upřený pohled a sem tam mrknout. Na betonovém monstru to působí nesmírně magicky,“ vysvětluje Milan Cais.

 

Akci sledovaly stovky lidí. Řidiči zastavovali u silnice a fotili si neobvyklé představení. „Pro Temelín to byla hodně povedená premiéra. Věřím, že v dohledné době se podobného projektu dočkají i v Dukovanech,“ uvedl Bohdan Zronek, člen představenstva společnosti ČEZ.

 

K osvícení dvou chladicích věží použili umělci čtyři projektory. Každý váží 250 kilogramů a má elektrický příkon 8 kW. „Světelný výkon každého je 40 tisíc ansi lumen. Jde o nejsilnější projektory, které jsou v současnosti na trhu dostupné,“ představil techniku Romana Dušek z Vision Factory.

 

14

GALERIE: Temelínské chladicí věže - videomapping

Zdroj: ČEZ

Temelínské chladicí věže - videomapping - 1

Chladicí věže se poprvé rozhlédly ve 21.45 hodin

Hodnocení:

 

Projektory byly umístěny ve vzdálenosti dvě stě metrů, oči se promítaly ve výšce 130 metrů. Rozměr jednoho oka byl přibližně 30 krát 80 metrů.

 

 

Chladicí věže elektrárny Temelín jsou nejvyšší v České republice. Měří 155 metrů a každá obsahuje více než milion metrů kubických vzduchu. Průměr na patě věže je 130 metrů, v koruně 82 metrů.

TN.cz