nemohla chodit

Strážníci objevili v parku opilou dívku, nadýchala téměř 2 promile!

Opilá dívka nadýchala téměř 2 promile
Zdroj: Městská policie Plzeň
Téma:

Plzeňští strážníci objevili v jednom z městských sadů opilou školačku. Nezletilá dívka mluvila nesrozumitelně a nemohla se postavit na nohy. Při dechové zkoušce jí hlídka naměřila 1,74 promile alkoholu v krvi. Strážníci tak raději zavolali záchranáře, kteří si dívku odvezli.

Opilá školačka ležela ve čtvrtek večer na lavičce autobusové zastávky v sadech 5. května. Při příchodu strážníků jí pomáhali dva kamarádi, kteří se ji snažili postavit na nohy. To však bylo marné, dívka byla namol opilá.

 

Strážníci se vydali školačku legitimovat, přičemž zjistili, že je ještě nezletilá. "Dívka hovořila nesrozumitelně, nebyla schopna se postavit na nohy. Dechovou zkouškou jí byla naměřena hodnota hladiny alkoholu v dechu 1,74 promile," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

 

Dívce se při kontrole udělalo špatně a hlídka tak raději přivolala záchranáře. "Vzhledem ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu nebyla schopna provést opakovanou dechovou zkoušku," upřesnila Pužmanová. Po ošetření následně jí záchranáři raději převezli do nemocnice.

 

 

Strážníci předali celou věc k došetření Policii ČR. "Chováním nezletilé dívky se budou zabývat pracovníci odboru sociálně právní ochrany dětí, jejichž zástupce se na místo taktéž dostavil," dodala Pužmanová. Pro opilou školačku tak bude mít incident zřejmě ještě dohru. 

jva TN.cz