Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Podivný postup

Kamarád starosty špatně parkoval, důkazy "zmizely..."

Parkování
Zdroj: Mediafax

Mlčeti zlato. Tímto příslovím se nejspíš řídili klatovští městští policisté v případu starožitníka Petra Semeráda, který zaparkoval svůj chevrolet na zákazu zastavení. Muž je totiž známým starosty.

Vše nasvědčuje tomu, že se strážníci snažili přestupek zamést pod koberec a nechat "vyhnít". Až v momentě, kdy se o celou věc začali zajímat novináři, hnula se po několika měsících událost lehce kupředu.


Deník Právo upozorňuje, že přestupkový spis ležel několik měsíců ve stole klatovského starosty Rudolfa Salvetra, než ho politik a Semerádův přítel konečně poslal příslušnému správnímu orgánu.


Jenže se ukázalo, že tím podivné tanečky kolem parkování na zákazu zastavení zdaleka nekončí - spis totiž přestupkové komisi podle novin dorazil bez nejdůležitějšího důkazu - záběrů z městských kamer. Ty také spravují strážníci.


Starosta Rudolf Salvetr ovšem popírá, že by se v celé kauze jakkoli angažoval a přimlouval se za svého známého Semeráda. Nicméně nedokáže vysvětlit, proč šel na služebnu městské policie hned poté, co začali městští policisté parkování na zákazu řešit.


Semerád navíc odmítl platit jakoukoli pokutu se slovy, že celou věc si vyřídí přímo se starostou, zapsali si strážníci do protokolu. Navíc jim Semerád tvrdil, že na vyhrazeném místě parkoval kvůli manželce, která musela k lékaři a která vlastní průkaz ZTP. Na záběrech kamer je ovšem jen Semerád sám.

pez, Soňa Vachová TN.cz