Bezpečnost

Strážníci v ulicích i betonové zábrany. Česko slaví Velikonoce

Téma:

Už za týden začínají Velikonoce. Tématické trhy jsou tak v plném proudu několik dní. Mezi nejoblíbenější dlouhodobě patří ty na Staroměstském náměstí v Praze. Kvůli zvýšené bezpečnosti jsou na místě betonové zábrany. Do ulic také vyrazí více strážníků. Speciální opatření budou i na hřbitovech.

Společně se strážníky budou během svátků chránit bezpečí lidí i koně. Potkávat je budeme hlavně na pražských hřbitovech. Právě ty o Velikonocích patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst.

 

Podle policistů jsou koně skvělými parťáky, navíc z jejich sedla mají lepší přehled o tom, co se v okolí děje. "Aby zvládali hlídkovou činnost, kterou my potřebujeme, musí být zvyklí na auta, na tramvaje, na křik dětí," popsala vedoucí jízdní skupiny Lenka Nyklová. V nočních hodinách na hřbitově jezdce vystřídají jejich kolegové se psy.

 

Velikonoční trhy v hlavním městě si už několik dní užívají tisíce lidí. "V České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem. Vzhledem k blížícím se Velikonocům jsme přijali bezpečnostní opatření," řekla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

 

 

"Celkem jsme rozmístili čtyřicet city bloků, šest z nich šlo na náměstí Republiky, zbytek na Václavské náměstí," informoval mluvčí magistrátu hlavního města Vít Hofman.

 

Zvýšenou bezpečnost během svátků chystají i další velká města. "Situace je monitorována. Stavy mužstva v ulicích a další opatření jsou přizpůsobeny dané akci, konající se ve městě," uvedl zastupující mluvčí magistrátu v Ostravě Petr Havránek.

 

 

Umisťování zábran a větší množství policistů v ulicích souvisí s útokem, který se stal před dvěma lety na vánočních trzích v Berlíně.

 

pan, Klára Pospíšilová TN.cz