uherské hradiště

Strážníci zaklekli muže před 3letým dítětem. Nepochybili, rozhodla policie

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 20:21
7.4. 2021 12:01
Téma:

Policie ukončila prověřování zásahu uherskohradišťských strážníků, kteří v březnu zpacifikovali muže bez roušky před očima jeho tříletého synka. Podle ní jednali v souladu se zákonem, nedopustili se tak ani přestupku, ani trestného činu.

Policisté Zlínského kraje prověřovali přiměřenost zásahu dvou strážníků v Uherském Hradišti, kteří 10. března tvrdě uzemnili muže, jenž si odmítl nasadit roušku. Zákroku po celou dobu přihlíželo tříleté dítě, které urputně plakalo.

 

Strážníci podle Policie ČR nepochybili, jednali v souladu se zákonem. "Případ jsme ukončili, strážníci se nedopoustili přestupku ani trestného činu. Posouzení samotné taktiky zákroku nám ale nepřináleží, toto je v kompetenci jejich nadřízených," sdělila redakci TN.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

 

"Strážníci nepřesně vyhodnotili společenskou nebezpečnost přestupku a muže podezřelého ze spáchání přestupku v žádném případě nemuseli svést na zem před zraky jeho dítěte," vyjádřil se krátce po zákroku velitel uherskohradišťské městské policie Vlastimil Pauřík. Oba strážníci byli postaveni mimo službu.

 

Podobný případ se odehrál v Ostravě-Porubě na začátku března, kde strážci zákona zpacifikovali ženu s malým dítětem, která si rovněž odmítala nasadit roušku a s policisty nespolupracovala.

 

Podívejte se na video zachycující zákrok strážníků v Uherském Hradišti:

TN.cz